ÇELİK KAYNAKÇI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI DUYURUSU

835

Odamız aracılığıyla Alanya’da gerçekleştirilmek üzere Çelik Kaynakçı-Seviye 3 MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı açılacaktır.

Tehlikeli ve Çok tehlikeli İşler sınıfında yer alan ve belge zorunluluğu kapsamında olan Çelik Kaynakçısı mesleğinde belge almak isteyen üyelerimiz ve çalışanları için organize edilecek olan sınava öncelikle ön başvurular alınacak olup,  başvurular doğrultusunda sınavlar planlanarak kesin sınav tarihleri ayrıca belirlenecektir.

Belge zorunluluğu olan mesleklerde sınavlara girip belge almaya hak kazanan kişilerin, Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenmiş limitler dâhilinde sınav ücretleri ile belge masraf karşılıklarının tamamı 2019 yılının sonuna kadar İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaktadır. Teşvikten yararlanmak isteyen adayların başarısız olduğu sınavlarda toplamda 3 kez ücretsiz sınava girme hakkı bulunmaktadır.

Çelik Kaynakçı-Seviye 3 mesleğinde belge almak isteyen üyelerimiz ve/veya çalışanlarının aşağıdaki iletişim bilgilerinden Odamıza ulaşarak sınav için ön başvuruda bulunmaları önemle rica olunur.

Başvuru için irtibat:

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası

Voctest Merkezi

Tel: 0242 5121697–(dahili 217-203)

E-mail:  info@altsovoctest.org.tr