“TASARIM ODAKLI YENİLİK YARIŞMASI” BAŞVURULARI BAŞLADI

30

Adana ve Mersin illerinde UNDP ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ortaklığında, Adana Sanayi Odası, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası ve Mersin Tarsus OSB işbirliği , AB finansmanıyla yürütülen Adana ve Mersin Yenilik Merkezleri Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan Tasarım Odaklı Yenilik Yarışmasının başvuruları açılmıştır.

Tasarım Odaklı Yenilik Yarışmasının temel amacı; Türkiye ve Çukurova Yenilik ekosisteminde ürün inovasyonu alanında karşılaşılan problemlerin çözülmesi kapsamında son tüketici ve ihracata yönelik gıda paketlemesinde yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretilmesine katkı sağlamaktır.

Yarışma kapsamında başarılı adaylara nakdi ödüller yanında, ürün geliştirme ve Adana-Mersin Yenilik Merkezleri altyapılarından ücretsiz faydalanma gibi çeşitli ayni ödüller de verilecek olup yarışmayla ilgili detaylı bilgi www.tasarlacukurova.com internet adresinde yer almaktadır.

Son başvuru tarihi 28 Eylül 2020 olan Tasarım Odaklı Yenilik Yarışmasına başvurular yukarıda belirtilen internet adresi üzerinden yapılacaktır. Konuyu bilgilerinize sunarız.

İlgili üyelerimize duyurulur.