YETKİLİ OLMAYAN SERVİSLERE DİKKAT!

1437

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, elektronik eşya ve dayanıklı tüketim malları ticareti faaliyetinde bulunan üyelerinin temsil edildiği 6. Meslek Komitesi toplantısında özellikle yaz aylarında yetkisi olmayan servislerin bakım ve onarım hizmeti verdiği yönündeki şikayetler masaya yatırıldı

‘Yetkisi olmayıp genellikle şehir dışından gelen tamirciler kendilerini yetkili servis diye tanıtarak vatandaşları mağdur ediyor’ diyen komite üyeleri, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Her ay düzenli olarak komite toplantısı yaptıklarını dile getiren üyeler, “Komite toplantılarımızda arkadaşlarımızla birlikte her ay üyelerimizin taleplerini ve sorunlarını görüşüyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte üyelerimizden sık sık şehir dışından gelip yetkili olmayan ama kendilerini yetkili servis gibi tanıtan tamircilerle ilgili talepler aldık” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLSUN

Yetkili servis olmayan tamircilerin vatandaşları arayarak ‘Yetkili servisiz, bakım yapacağız’ dediğini aktaran Komite Üyeleri, “Vatandaşlarımızı arıyorlar, ‘yetkili servisiz, ürününüzün bakım zamanı geldi, bakım yapacağız’ diyorlar. Halkımızda iyi niyetli, inanıyorlar. Bu insanlar evlere, iş yerlerine gittikten sonra. Bakım yaparmış gibi uygulama yaptıktan sonra, gazı da değişmeli, şu parçası da eskimiş gibi cümlelerle ürün sahibine yüklü bir hesap çıkarıyor. Bu konuda vatandaşlarımız dikkatli olsun. Bakım yahut onarım yapacak tamircilerin yetki belgesine sahip olup olmadığına önem versinler” dedi.