Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
renci_dostu_konaklamalar125.jpg 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
Şu anda 6 misafir bağlı
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 12072150
Beslemeler
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ Yazdır E-posta

is_saglig_altso_1kapakl.gifALTSO’NUN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEMEL EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

ALTSO tarafından 13 Aralık 2012 günü 'İş Sağlığı ve İş Güvenliği Temel Eğitimi' konulu seminer gerçekleştirildi.  ALTSO kanun gereği zorunlu hale gelen  ve 01 Ocak 2013 den itibaren hayata geçecek uygulamadan işyeri sahiplerinin mağdur olmaması için eğitimleri belirli aralıklarla yapmaya devam edecek.

is_saglig_altso_1500.gif

Bilindiği üzere, 30.06.2012 Tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile işletmelere yeni sorumluklar ve çalışma hayatına yeni birçok düzenleme getirilerek işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumlulukları arttırılmıştı.

ALTSO, söz konusu kanun gereği ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’’ ile ilgili ihtiyaçların giderilmesi amacı ile afından eğitimci olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Naci Ataseven’ in katılımı ile ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği’’ eğitimleri tertipliyor.  Bilindiği üzere eğitimlerin ilki 05 Ekim 2012 gerçekleştirilmişti.

İş Güvenliği Uzmanı Umut Şimşek'in konuşmacı olduğu seminere çok sayıda kişi katıldı. Seminerde konuşan Şimşek, Türkiye'nin Avrupa ülkeleri arasında iş kazası yaşanması oranında birinci sırada olduğunu söyledi.

is_saglig_altso_hoca.gif

 Şimşek, "Ülkemizde çok faklı kazalarla karşılaşıyoruz. İş kazaları beş bentte tanımlanıyor. Buna göre, ilk olarak iş kazası sigortalı çalışanın iş yerinde bulunduğu sırada oluşan kazalardır. İkincisi, işveren tarafından verilen görevi yapmaktayken oluşan kazalardır. Üçüncüsü, görev amacıyla dışarıya iş yerinden dışarıya çıkıldığı zaman oluşan kazalardır. Dördüncüsü, emzikli kadının çocuğuna süt vermek için kendisine ayrılan zamanda oluşan kazalardır. Beşincisi, işverence sağlanan bir taşıtla işçilerin işyerine toplu halde getirilip götürüldüğü sırada meydana gelen kazalardır. Bu servisle gidip gelirken oluşan kazalardır. İş yerinden çıkıp eve servis dışında kendi aracımızla gittiğimiz zaman kaza yaparsak, bu iş kazası kapsamına girmiyor. Bu trafik kazasıdır. Okul servisi de öğrencileri taşırken kaza yaparsa bu iş kazası kapsamına giriyor. Servis konusunda şoförün ve taşeron firmanın çok ciddi sorumluluğu bulunuyor. Öte yandan oteller taşeron firma çalışanlarını gözetlemekle de yükümlüdür" dedi.

is_saglig_altso_2500.gif

Öte yandan söz konusu eğitim ile ilgili olarak ALTSO’dan yapılan açıklamada İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ile ilgili işverenlerin talebine göre yeterli bireysel katılımın sağlanması durumunda periyodik olarak düzenleneceği açıklandı.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Son Eklenen İçerikler
 
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.