Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
Şu anda 1 misafir bağlı
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 13573860
Beslemeler
Ana Sayfa arrow Duyurular arrow KOSGEB'DEN BİLGİLENDİRME
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
KOSGEB'DEN BİLGİLENDİRME Yazdır E-posta
23.08.2016 16:18

Avrupa Birliği tarafından genel anlamda işletmelerin özelde ise KOBİ’lerin rekabet edebilirliklerinin arttırılmasına yönelik yürütülen birlik programı olan COSME’nin ulusal koordinatörlüğünü KOSGEB İdare Başkanlığı üstlendi.

KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 17.08.2016 tarih ve 745.01.01/3308 sayılı yazıda Avrupa Birliği tarafından genel anlamda işletmelerin özelde ise KOBİ’lerin rekabet edebilirliklerinin arttırılmasına yönelik yürütülen birlik programı olan COSME (Competitiveness for Small and Medium-Sized Enterprises)’nin ulusal koordinatörlüğünün KOSGEB İdare Başkanlığı üstlenildiği belirtilmiştir. Söz konusu proje kapsamında ülkemiz 11 konsorsiyum bölgesine ayrılmış olup; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Teknokent A.Ş. ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ortaklıklarıyla kurulan ve KOSGEB İdare Başkanlığının koordinatörlük görevini yürüttüğü WEST-MED (Batı Akdeniz) konsorsiyumunun etki alanı Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla illeridir.

Söz konusu yazıya göre COSME projesi kapsamında, KOSGEB İdare Başkanlığının doğrudan sorumluluk alanında bulunan Antalya ve Burdur illerinde çeşitli eğitimler düzenlenmesinin planlandığı belirtilmiştir. Genel olarak eğitim konularının Avrupa Birliği boyutu içermesi gerekmekte olup; örnek eğitim başlıkları arasında: Uluslararası Pazarlara Açılma, Dış Ticaret Muhasebesi, AB Gümrük Mevzuatı, CE İşaretlemeleri Yönetmeliği, REACH Kimyasalları Yönetmeliği vb. sayılabilir. Eğitimlerden yaralanacak işletmelerde aranan temel şartlar hali hazırda AB ülkelerine/üçüncü ülkelere ihracat yapılması ya da yüksek büyüme potansiyeline sahip inovatif işletmeler olunmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenmeyen sektörler de (tarım, hayvancılık, eğitim, sağlık v.b. sektörler) faaliyet gösteren işletmeler de bu eğitimlerden faydalanabilecektir.

Bu kapsamda; üyelerimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yukarıda anılan türden eğitim ihtiyaçları; konu başlıkları ve bu eğitimler için öngörülen süreler de belirtilerek KOSGEB İdare Başkanlığına bildirmesi halinde, söz konusu faaliyetlerin her aşamasında giderler, Avrupa Komisyonu ve COSME Programı görünürlük ilkelerine uyulması koşuluyla Proje bütçesinden karşılanacaktır. Dolayısıyla katılımcılar bakımından eğitimler ücretsiz olacaktır. Gelen taleplere göre eğitim yer ve tarihleri KOSGEB tarafından belirlenerek ayrıca bildirilecektir.

Bölgemiz işletmelerinin AB tarafından sunulan bu imkandan faydalanması için konunun değerlendirilerek varsa eğitim taleplerinizin 31.08.2016 tarihine kadar KOSGEB İdare Müdürlüğüne yazı ile bildirilmesi gerekmektedir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Duyurular Arşivi
Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
Üye Kart Avantajları
AppStore
GooglePlay
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.