Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
Şu anda 1 misafir bağlı
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 13534022
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
BAKANLIKTA BÜYÜK BULUŞMA Yazdır E-posta
16.02.2017 07:40

turizm_bakan_avc_1.gifBAKANLIKTA BÜYÜK BULUŞMA

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından oluşturulan Alanya heyeti, Turizm ve Kültür Bakanı Nabi Avcı ve bakanlık kurmayları ile bir araya geldi. Oldukça verimli geçen ve Alanya’nın sorunları ile çözüm önerilerinin bir rapor halinde sunulduğu toplantı 1.5 saat den fazla sürdü.

turizm_bakan_avc_2.gif


ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve turizmcilerden oluşan ALTSO heyeti, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaret etti. Başkan Şahin, kötü geçen 2016 yılının ardından esnafın yüzünü güldürecek acil talepleri Bakan Avcı’ya iletti. Oldukça verimli geçen toplantıda Bakan Avcı, Başkan Şahin’e hitaben, “Çok iyi hazırlanmışsınız. Taleplerinizi önemle dikkate alacağız. Sektöre gayet hakim bir heyet ile karşılaşmak bir bakan olarak beni ziyadesiyle mutlu etti” dedi. Başkan Şahin açıklamasında ayrıca, “Bu önemli toplantının gerçekleşmesini sağlayan Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

turizm_bakan_avc_3.gif


Alanya heyetini Turizm ve Kültür Bakanlığında Bakan Nabi Avcı’nın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Baş Danışmanı Fatih Dut, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Yatırım İşletmeler Genel Müdürü Kudret Arslan, Özel Kalem Müdürü Murat Nedim ve Müsteşar Yardımcısı Baki Alkaçar karşıladı. Toplantı süresinde Bakan Avcı’nın kurmaylarına heyetin talepleri ile ilgili talimatlar verdiği görüldü.

turizm_bakan_avc_4.gif


Alanya Heyetinde ise ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Banu Okan Kavukçu, Ali Kamburoğlu, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Alara Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Serdar Gür, turizmciler Levent Danışman, Levent Benal, Cengiz Bektaş, Oytun Kan ile ALTSO Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Necati Şatana katıldı.

turizm_bakan_avc_5.gif


ŞAHİN: “ÇABALARINIZI TAKDİR EDİYORUZ ANCAK DAHA FAZLA DESTEĞE İHTİYAÇ VAR”

Bakan Nabi Avcı’nın “Hoş geldin” konuşmasının ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin söz alarak, “Sayın Bakanım.Yaşanan çok sayıda kriz maalesef Alanya’mızın üç ana sektörü turizm, tarım ve inşaatı çok olumsuz biçimde etkiledi. Çok sayıda tesis kapılarını kapatırken binlerce turizm çalışanı işsiz kaldı. Hükümetimizin bunca iç ve dış şer odaklarına karşı verdiği büyük mücadelenin yanı sıra çeşitli turizm tedbirleri alması da sevindirici ancak daha fazla desteğe ihtiyaç var. Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’da geçtiğimiz günlerde Ukrayna’dan müjdeler verdi. Sağolun sizin de çabalarınız takdire şayan. Biz bugün turizm sektöründen oluşturduğumuz bu heyet ile seizlerden bir takım isteklerde bulunacağız” diye konuştu.

turizm_bakan_avc_6.gif


ALANYA’NIN TALEPLERİ NELER?

Başkan Şahin, konuşmasında daha sonra Anadolu Jet’in tur operatörlerine charter hizmeti vererek Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na yurt dışından direkt uçuş yapması, bozulan ülke imajına yönelik çalışmalar, SGK Prim Kolaylığı,ÖTV ile KDV İndirimi ya da turzimcilerin ihracatçı sayılması, banka borçlarının yapılandırılması, ülkemize kimlikle girişin başta Rusya olmak üzere farklı ülkeler için de yaygınlaştırılması, spor ve sağlık turizmi, AKDAĞ ve Golf Merkezleri, Gazipaşa Havalimanı’nın kapasitesinin arttırılması, iç pazara yönelik de kamu çalışanlarına faizsiz tatil kredi verilmesi ve izinlerin önceden belirlenmesi gibi konularda taleplerde bulundu.

turizm_bakan_avc_7.gif


BAKAN AVCI TALİMAT YAĞDIRDI

Başkan Şahin ve turizmcilerin sorunlarını dikkatle dinleyen Bakan Avcı toplantıya katılan genel müdür, müsteşar ve diğer bürokratlarına gerekli çalışmaların yapılarak kendilerine rapor verilmesi yönünde talimatlar verdi.

turizm_bakan_avc_8.gif


ŞAHİN: “ULAŞIM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Alanya esnafının taleplerini Bakan Avcı’ya ileten Başkan Şahin, “Anadolu Jet’ten Alanya–Gazipaşa Havalimanı’ndan Stockholm, Oslo, Helsinki ve Kopenhag gibi önemli şehirlere direkt uçuş istiyoruz. Direkt uçuşun olması Alanya’mız turizmine bir ivme kazandırır. Alanya-Gazipaşa Havalimanı konusunda da bugüne kadar önemli iyileştirmeler yapıldı. Ama bazı aksaklıklar var. Terminal binası, otopark ve havalimanına girişte eksikliklerimiz var. Sayın bakanımız çok sorunumuz var ama ulaşım olmazsa olmazımız” dedi.
 

turizm_bakan_avc_9.gif


ŞAHİN: “ALANYA’YA AŞIK OLMAYAN YOK”

Alanya için spor ve sağlık turizminin önemine de değinen Başkan Şahin, “Alanya’mıza gelip aşık olmayan yok. Çeşitli ülkelerden 38 bin yabancı Alanya’mızdan ev aldı. Ama kültür, sağlık ve spor turizminde çok gerideyiz. Spor ve sağlık turizmine yatırım yapılmasını istiyoruz. Alanya’mızda AKDAĞ ve golf merkezleriyle ilgili yatırımlar var. Bunların bir an önce bitirilmesini ve turizme kazandırılmasını istiyoruz” dedi. Ülkemizin imajıyla ilgili de yurt dışında ciddi sıkıntıların olduğunu aktaran Başkan Şahin, “İmajla ilgili sıkıntılarımız var. Rakip ülkelerimiz sınırımızda yaşanan olayları Türkiye’de oluyormuş gibi gösteriyor. Bu konuda ciddi bir çalışma istiyoruz. İmajımızı düzeltmemiz gerekiyor” dedi. Başkan Şahin ayrıca, Rusya ve çevre ülkelere kimlikle giriş, kamu çalışmalarının izin tarihlerini yılbaşında belirlenmesi ve buna bağlı olarak faizsiz tatil kredisi verilmesi, SGK primleriyle ilgili çalışma yapılması, turizmciye KDV indirimi, turizmcinin ihracatçı kapsamına alınması, alkollü içeceklerde ÖTV indirimi, banka borçlarının yapılandırılması ve birçok konuda Bakan Avcı’dan taleplerde bulundu.

turizm_bakan_avc_10.gif


BAKAN AVCI’DAN ŞAHİN’E ÖVGÜ

Yönetim Kurulu faaliyetlerinin yer aldığı kitapçığı Başkan Şahin’den alarak inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ALTSO Başkanı Şahin’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. ALTSO’nun çalışmalarından övgüyle bahseden Avcı, Alanya’ya büyük önem verdiklerini ve Dışişleri Bakanımız Alanya’mızın Gururu Mevlüt Çavuşoğlu’yla da sık sık görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Bakan Avcı, ALTSO’nun faaliyetlerini çok başarılı bulduğuna değinerek, “Mehmet Şahin kardeşimiz bakanlık gibi çalışmış. Takdir etmemek mümkün değil” şeklinde değerlendirmede bulundu.

turizm_bakan_avc_11.gif

turizm_bakan_avc_12.gif
turizm_bakan_avc_13.gif
turizm_bakan_avc_14.gif
turizm_bakan_avc_15.gif


 

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • KİŞİSEL LİDERLİK
  13:56 - 23.03.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Dilek Görgüç'ün katılacağı 'Kişisel Liderlik' semineriyle devam edecek.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • AVANTAJ KART PROJESİ'NE BİR DESTEK DAHA
  08:23 - 09.03.2017

  Odamızın Avantaj Kart projesine ALTECH Otomatik Kapı Sistemleri'nden destek.

  Devamını oku...
 • ALTSO AKADEMİ'NİN 2017 YILI 1. DÖNEM KİŞİSEL GELİŞİM PROGRAMI
  12:16 - 22.02.2017

  ALTSO Akademi tarafından, 2017 Yılı 1. Dönem Kişisel Gelişim Seminer Programları çerçevesinde 7 tane kişisel gelişim semineri düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • TAŞIT UYGUNLUĞU BELGESİ HAKKINDA
  16:41 - 20.02.2017

  Taşıt Uygunluk/ADR Uygunluk Belgesine ilişkin muayene ve belgelendirme işlemleri hakkında...

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  16:13 - 17.02.2017

  KOSGEB, COSME Programı'nın 2017 yılı Çalışma Programı hakkında bilgi verdi.

  Devamını oku...
 • TÜRKİYE VE ARAP ÜLKELERİ İŞBİRLİĞİ FUARLARI
  16:24 - 13.02.2017

  4. Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, 2. Türk - Arap Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı ve 1. Türk - Arap Otel, Kafe, Pastane Ekipmanları, Ağırlama, Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı…

  Devamını oku...
 • NAKLİYE SORUNLARI HAKKINDA
  10:10 - 08.02.2017

  Taşıma kooperatifleri/firmaları hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • İSTANBUL KIRTASİYE OFİS 2017 FUARI
  15:07 - 06.02.2017

  İstanbul Kırtasiye Ofis 2017 Fuarı, 22 – 26 Şubat 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nda gerçekleştirilecek.

  Devamını oku...
 • İNOVALİG 4. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
  14:03 - 06.02.2017

  Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programı Türkiye'de 4. kez gerçekleştirilecek.

  Devamını oku...
 • TOBB DAN ALANYA YA 3 MİLYON 600 BİN TL DAHA
  12:28 - 19.01.2017

  TOBB Nefes Kredisi” adı altında Alanya’daki KOBİ’lere dağıtılan ve gördüğü ilgi nedeniyle kısa sürede tükenen 7 Milyon 2000 bin TL’ye ek olarak 3 Milyon 600 Bin TL daha dağıtılacağını açıklandı.…

  Devamını oku...
 • İSRAİL - IMTM ULUSLARARASI AKDENİZ TURİZM FUARINA ZİYARET
  15:49 - 16.01.2017

  Odamız tarafından Israil-Tel Aviv’de 07-08 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan IMTM- 23. International Mediterranean Tourism Market (IMTM)-Uluslararası Akdeniz Turizm Fuarı’na ziyaret organizasyonu gerçekleştirilecektir.

  Devamını oku...
 • TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI HAKKINDA YÖNETMELİK
  11:19 - 16.01.2017

  Tehlikeli Madde Taşımacığılında Kullanılan Eski Araç ve Üst Yapıların Muayene ve Belgelendirilmeleri Hakkında Yönerge yürürlüğe girdi.

  Devamını oku...
 • ULUSLARARASI OTOMOTİV SATIŞ VE KİRALAMA UZMANLIĞI EĞİTİMİ
  15:26 - 13.01.2017

  Üyelerimizden gelen talepler üzerine ULUSLARARASI OTOMOTİV SATIŞ VE KİRALAMA UZMANLIĞI EĞİTİMİ düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.