Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
Şu anda 2 misafir bağlı
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 13840692
Beslemeler
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
ALTSO MECLİSİ TOPLANDI Yazdır E-posta
22.02.2017 08:24

ubat2017meclis-1.gifALTSO MECLİSİ TOPLANDI

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Şubat ayı olağan meclis toplantısı 21 Şubat 2017 Salı günü ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

ubat2017meclis-2.gif


Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından yönetim kurulu faaliyetleri ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından meclis üyelerine aktarıldı.

ubat2017meclis-4.gif


ŞAHİN: “ALANYA’MIZIN GURURU DIŞİŞLERİ BAKANIMIZA MİNNETTARIZ”

Dışişleri Bakanımız Alanya’mızın Gururu Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Alanya’nın marka değerini yükselttiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Bakanımız, Alanya’mızın Gururu Sayın Çavuşoğlu Alanya’mız için elinden gelen her türlü desteği veriyor. Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı’yla gerçekleştirdiğimiz toplantımıza da destek verdi. Kendisine minnettarız. Alanya olarak içimizden çıkan değerlere her zaman destek olduk, olmaya da devam etmeliyiz. Bakanımıza verdiği desteklerden dolayı tekrardan çok teşekkür ederim” dedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Ankara’da gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Kötü geçen 2016 yılının ardından üyelerimizin yüzünü güldürecek acil taleplerimizi bakanımıza ilettik. Sağ olsun bakanımız taleplerimize önem verdi ve kurmaylarına devamlı talimatlar vererek konu ile ilgili çalışmaların yapılmasını istedi. Bu taleplerin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

ubat2017meclis-5.gif


ŞAHİN: “DİREKT UÇUŞ İSTEDİK”

Başkan Şahin, konuşmasında Bakan Avcı’dan Anadolu Jet’in tur operatörlerine charter hizmeti vererek Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na yurt dışından direkt uçuş yapması, bozulan ülke imajına yönelik çalışmalar, SGK Prim Kolaylığı, ÖTV ile KDV İndirimi ya da turizmcilerin ihracatçı sayılması, banka borçlarının yapılandırılması, ülkemize kimlikle girişin başta Rusya olmak üzere farklı ülkeler için de yaygınlaştırılması, spor ve sağlık turizmi, AKDAĞ ve Golf Merkezleri, Gazipaşa Havalimanı’nın kapasitesinin arttırılması, iç pazara yönelik de kamu çalışanlarına faizsiz tatil kredi verilmesi ve izinlerin önceden belirlenmesi gibi konularda taleplerde bulunduklarını dile getirdi.

ubat2017meclis-6.gif


ŞAHİN: “KRUVAZİYER TURİZMİ ÖNEMLİ”

İsrail Turizm Fuarı’nda ALTSO olarak stant açtıklarını ifade eden Başkan Şahin, “Ülkemiz, İsrail ile düzelen ilişkiler sonrası 7 yıl aradan sonra Tel Aviv’de düzenlenen fuara ilk kez iştirak etti. Bizler de Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığımız işbirliğinde ücretsiz olarak tarafımıza tahsis edilen stant ile söz konusu fuarda Alanya’mızın tanıtımına katkı yapmak istedik. Ayrıca, bizim için kruvaziyer turizmi önemli. Bu açıdan da İsrail pazarı daha da önem kazanıyor.
Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz yıllarda İsrail’le yaşadığımız krizlerin ardından İsrail’den Alanya İskelesi’ne gelen gemi sayısında ciddi düşüş olmuştu. Ama normalleşen ilişkiler kruvaziyer turizmi için çok önemli. İsrail’de Alanya’mızı tanıtmamızın bir amacı da kruvaziyer turizmini canlandırmak. Bu anlamda da İsrail’den güzel haberler aldık” dedi.

ubat2017meclis-7.gif


ŞAHİN’DEN MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK

Başkan Şahin, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen istihdam seferberliği toplantısı ve çok sayıda konu hakkında da meclis üyelerine önemli bilgiler aktardı. “Sayın Cumhurbaşkanımızın milli seferberlik ilan ettiği istihdam konusunda Sayın Valimizin düzenlediği toplantıya katıldık. Tüm oda başkanları ve birçok sivil toplum örgütü nün temsilcileri de bu toplantıya katıldı. Biz de orada sektörün bir takım sorunlarına dikkat çektik ve istihdam seferberliğine katkı yapacağımızı açıkladık. “dedi.

ubat2017meclis-8.gif


ŞAHİN: “HER ZAMAN ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Alanya esnafının son zamanlarda marka avukatlarıyla yaşadığı ‘taklit ürün’ tartışmalarının ardından ALTSO üyeleriyle bir araya geldiklerini aktaran Başkan Şahin, “Üyelerimizin her zaman yanında olacağız. Bu ürünler Alanya’da üretilmiyor. Fabrika neredeyse kapatılsın. Biz bu toplantıda üyelerimize kanuni hakları konusunda da bilgi vermeyi hedefledik. Çünkü marka avukatlarının bir takım yasal olmayan davranışlar içinde olduğunu saptadık. Bizim isteğimiz uygulama yapılırken yasal mevzuata tamamıyla riayet edilmesidir. Biz ALTSO olarak, hukuksal mevzuat çerçevesinde sonuna kadar üyelerimizin yanındayız” dedi.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.