Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
Şu anda 2 misafir bağlı
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 13840694
Beslemeler
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
BAŞKAN ŞAHİN, KADIN GİRİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ Yazdır E-posta
13.03.2017 09:47

kadngirisimcilerkahvalt2017-1.gifBAŞKAN ŞAHİN, KADIN GİRİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde kadın girişimcilerle Zencefil Restaurant’ta düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

kadngirisimcilerkahvalt2017-2.gif


Kahvaltılı istişare toplantısı öncesi kurul üyelerini kapıda karşılayan Başkan Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına bayanlara karanfil hediye etti. Konuşmasında, kadın girişimciliğin önemine değinen Başkan Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de tekrardan kutladı.

kadngirisimcilerkahvalt2017-3.gif


Kahvaltıdan önce açılış konuşması yapan Alanya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özlem Öz Kural, TOBB Bünyesinde oluşturulan kadın girişimciler kurulunun geçmişi ve geleceği konusunda kadınları bilgilendirdi ve bayan girişimcilere verdiği önem nedeniyle ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'e teşekkür etti.

kadngirisimcilerkahvalt2017-4.gif


Başkan Şahin’in yanı sıra toplantıya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Bacaksızoğlu, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Banu Okan Kavukçu ve Yüksel Kaya, , Alanya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özlem Öz Kural, ALTSO Meclis Üyeleri Fatma Taşpınar, Ayşe Aras ve çok sayıda kadın ve genç girişimci katıldı.

kadngirisimcilerkahvalt2017-5.gif


KURAL’DAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özlem Öz Kural, etkinliği düzenleyen Başkan Şahin’e teşekkür etti. Kural, “08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tarihleştiren kadınlarımızı, bu uğurda cinayete kurban giden, tecavüze uğrayan tüm kadınlarımızı saygıyla anıyorum. ALTSO Başkanımız Sayın Mehmet Şahin’e bugüne kadar bizlere verdiği destek, kadınlarımızı onurlandırıp, hem üretimde hem de yönetimde olmamızı desteklediği için ve bugünde bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ederim” dedi.

kadngirisimcilerkahvalt2017-6.gif


Kural’dan sonra söz alan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Kadınlarımızın değerini anlamak ve cinsiyetler arasındaki eşitliğe vurgu yapmak gibi sebeplerle kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün varlığı bile dünyada halen kadınların ezildiğini, haksızlıklara ve çeşitli tacizlere maruz kaldığının bir kanıtı olarak değerlendirilebilir. Şayet günümüzde kadınlar hak ettiği değeri görseydi belik bugün bizler de bu tür vesileler ile toplanmayacaktık” dedi.

kadngirisimcilerkahvalt2017-7.gif


ŞAHİN: “ROL MODEL OLUYOR”

Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin toplumda sergilediği iş kadını kimliğiyle girişimci kadınlara rol model olduğunu aktaran Başkan Şahin, “Kadınlara fırsat verildiğinde çok büyük başarı hikayeleri ortaya çıkabiliyor. Her birinin başarı hikayesinde büyük bir mücadele var. Yılmak yok. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize miras bıraktığı bilim ve akıl, bunları kullanacağız. Türkiye’nin ekonomik büyümesinde kadınlarla birlikte var olacağız” dedi.

kadngirisimcilerkahvalt2017-8.gif


ŞAHİN: “ODA TARİHİNDE İLK”

ALTSO tarihinde ilk kez kendi başkanlığı döneminde bir kadın yönetim kurulu üyesi seçildiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Oda tarihimizde ilk kez bir kadın yönetim kurulu üyemiz oldu. Bu bizim kadınlara verdiğimiz önemi gösterir. Ayrıca oda meclisimizde de üç tane kadın üyemiz var. Hepsiyle birlik beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

kadngirisimcilerkahvalt2017-9.gif


Başkan Şahin ayrıca geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ALTSO’nun düzenlediği 08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti.

kadngirisimcilerkahvalt2017-10.gif


Başkan Şahin, konuşmasının ardından ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özlem Öz Kural’la birlikte 08 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırlanan hediyeleri kadınlara takdim ettiler.

Kahvaltılı toplantıda ayrıca, kadın girişimcilerin anket yöntemiyle görüş ve önerileri de alındı.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.