Foto Galeri
Dosyalar

İŞ ARAYANLAR VE İŞVERENLER ODAMIZ ÇATISI ALTINDA BULUŞACAK

21476

ALTSO ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU FAALİYETİNE BAŞLADI Hem üyelerimizin eleman ihtiyacını karşılamayı hem de iş arayanlara yardımcı olmayı hedefleyen Odamızın kurduğu özel istihdam bürosu, hizmete girdi. Odamız Hizmet Binasının 2’inci katında faaliyet gösterecek olan büronun açılışını Kaymakam Hulusi Doğan ve  Oda Başkanımız  Kerim Aydoğan yaptı. Açılışa Odamız  yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile bir gurup oda üyesi katıldı.

Odamızın, işsizlik problemine çözüm bulmak ve üyelerinin eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurduğu `Özel İstihdam Bürosu` 4 Haziran 2009 Perşembe günü düzenlenen açılış töreninin ardından faaliyetlerine  başladı. Oda Başkanımız Kerim Aydoğan açtıkları istihdam bürosunun Alanya’da bir ilk olacağına işaret etti. Aydoğan, “Özel İstihdam Bürosu Hizmetimizi Türkiye İş Kurumu’nun 20.05.2009 Tarih Ve 213 Sayılı Kararı İle Verilen 347 Numaralı İzin Belgesi İle Faaliyet gösterecek. Bu manada ilçemizde bir ilk durumundayız. Ülke genelinde de bu büroyu açan 4 odadan bir tanesiyiz. Şimdiden hem işe girmek isteyenlere, hem de eleman arayan firmalara hayırlı olsun” dedi. Aydoğan açıklamasında ayrıca, “Büromuz ile iş ve işçi bulma hizmetine aracılık etmenin yanında, bölgemiz işletmelerine insan kaynakları konusunda danışmanlık hizmetlerinin de verilmesi, gerektiğinde eğitim programlarımız ile ihtiyaç duyulan dallarda personel eksikliğini de gidermeyi hedeflemekteyiz. Odamız eğitim birimi il de koordineli yürütülecek çalışmalarla odamız eğitimlerine katılan personellerinde işverenlerle buluşturulmasına çalışılacaktır. Büromuz tarafından toplanacak bilgiler ile bölgemizin bir istihdam haritası da çıkarılarak, Odamız tarafından verilecek eğitimler ve sertifika programlarının da altyapısını oluşturacaktır” dedi. Kaymakam Hulusi Doğan ise Odamızın bu çalışmasının ilçemiz ekonomik hayatına önemli ölçüde katma değer sağlayacağına inandığını söylerken, bu projeyi çok yerinde ve başarılı bulduğunu ifade etti. İNTERNETTEN DE BAŞVURU YAPILABİLECEK!… http://kariyer.altso.org.tr adresli internet sitesi üzerinden faaliyet gösteren Özel İstihdam Bürosu için Odamızda bir birim kuruldu ve büro gerekli hukuki prosedürleri yerine getirerek, resmi olarak faaliyet göstermeye başladı. ALTSO binasında hizmet veren İstihdam Bürosu’na başvurular bizzat yapılacağı gibi internet üzerinden de yapılabilecek. Eleman arayan firmalar ve iş arayan kişilerin http://kariyer.altso.org.tr  adresli internet sitesinden durumlarına uygun olarak `iş arayanlar` ya da `İş İlanları,  CV Kayıt ve Firma Kayıt”  bölümüne tıklamaları gerekiyor. İşverenler, ilgili menüden giriş yapıp şifre alarak, `İşveren Başvuru Formuna ulaşabilirken, `yeni ilan ekle` linkine tıklayan işveren de `işveren ilan giriş formu`nu doldurarak, aradığı elemanın özelliklerini belirtebiliyor. Yayınlanan ilanlara başvurmak isteyen kişiler ise, yine aynı adreslerden sitelere üye olarak özgeçmiş hazırlayıp bu işlemi gerçekleştirebiliyor. İnternet imkanı bulunmayan vatandaşlar ise Özel İstihdam Bürosuna bizzat başvuruda bulunabiliyorlar. Odamız, söz konusu hizmeti hem iş arayana ve hem işverene ücretsiz olarak veriyor.
ALTSO KARİYER SERVİSİ Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Özel İstihdam Bürosu, 4904 sayılı Kanunun 17. Maddesi gereğince gerekli yasal prosedürleri yerine getirerek, Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu’nun 20.05.2009 Tarih Ve 213 Sayılı Kararı Uyarınca Düzenlenen 21.05.2009 Tarih Ve 347 Sayılı İzin Belgesi İle 02 Haziran 2009 tarihinden itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. Söz konusu kanun uyarınca İş arayanların elverişli oldukları işlere yerleştirilmeleri ve çeşitli işler için uygun işçiler bulunmasına aracılık etme görevi, sadece Türkiye İş Kurumu veya bu amaçla gerçek veya tüzel kişiler tarafından kurulacak özel istihdam bürolarınca yapılabilmektedir.  Bu yönü ile ilçemizde yasal izinli ilk özel istihdam bürosu özelliğini taşımaktadır.  Söz konusu büro faaliyetleri kapsamında bölgemizde faaliyet gösteren firmaların eleman ihtiyaçlarını gidermeyi ve yine bölgemizde iş arayan kişilerin uygun işlere yerleştirilmeleri faaliyetine aracılık edilecektir. Büromuz tarafından toplanacak bilgiler ile bölgemizin bir istihdam haritası da çıkarılarak, Odamız tarafından verilecek eğitimler ve sertifika programlarının da altyapısını oluşturacaktır. Sisteme iş arayanlar ve personel arayan firmalar girişlerini yapacak ve bu ilanlarını verebilecektir. İnternet ortamında verilen hizmet yanında Odamız Bünyesinde ayrılan ofiste birebir hizmet de verilmektedir.  Odamızın bu hizmeti karşılığı, hiçbir şekilde işveren ve iş arayandan ücret alınmamaktadır.

Alanya’da bu alanda yasal izinle faaliyetine başlayan tek büro olan ALTSO Özel İstihdam Bürosu, Türkiye çapında faal 262’inci; Antalya bölgesinde de 8’inci Özel İstihdam Bürosu olmuştur. Yine Türkiye çapında özel İstihdam Bürosu faaliyeti yürüten 4 Meslek Odasından birsidir. Büro ile gerek internet üzerinden gerekse yüz yüze, iş arayan ve işverene hizmet verilecektir. 

İnternet Üzerinden Cv girmek, iş ilamlarını görmek ve iş ilanı vermek için http://kariyer.altso.org.tr/ Tıklayınız. Aşağıda Verilen Formları Dolduruduktan Sonra Odamız Bünyesinde Faaliyet Gösteren İstihdam Ofisimize elden de başvuru yapabilirisniz. * İşverenler İçin Personel İstek Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ…

İş Arayanlar İçin İş Başvuru Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ…                                                               Dosyalar

  • İşverenler İçin Personel İstek Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ... ()
  • İş Arayanlar İçin İş Başvuru Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ... (269,09 KB)


Foto Galeri

İŞ ARAYANLAR VE İŞVERENLER ODAMIZ ÇATISI ALTINDA BULUŞACAK