President’s Message

2013 Haziran ayında “Koordinasyonlu, Uzlaşıcı, Birlik ve Beraberlik İçinde Alanya’mıza Hizmet Etmek” misyonu ve üye odaklı hizmet anlayışıyla çıktığımız bu yolda söz verdiğimiz çok sayıda projeyi tamamlamanın ve birçok ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Çeşitli vesilelerle düzenlediğimiz toplantılarda sizlerle bir araya gelerek ve yine sizlerin görüş ve önerilerini de dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz hizmetleri anlattık, sorunlarınızı dinledik, çözüm önerilerinizi faaliyetlerimizde rehber kabul ettik. Siz gelemediğinizde, biz sizin ayağınıza gelmeye gayret ettik.

Kısacası Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı üyelerimiz için kolay ulaşılabilir, sorunların çözüldüğü bir merkez haline getirdik. Hizmet ağımızı Alanya’mız ile de sınırlı tutmadık. Sınırlarımızı aşarak ülkemizin başkenti Ankara’da “İrtibat Ofisi” açtık. Ülkemizde bir ilki gerçekleştirdikten sonra ALTSO’yu ilklerin mimarı bir kuruluş haline getirdik.

Kısa sürede Ankara İrtibat Ofisimizden hizmet alan üyelerimizin danışmanı, evi, arkadaşı, yoldaşı, yardımcısı, şoförü, ofisi olduk. Üyelerimiz gibi öğrencilerimizin de sorunlarıyla ilgilendik.

Büyük bir aile olarak gördüğümüz ALTSO’nun sadece yönetim kurulu olarak değil, Alanya’mızın kalkınmasında lokomotif olan hemen her sektörün temsilcilerinin yer aldığı meclisimizle, komitelerimizle odamızın güçlü altyapısını üyelerimize ve halkımıza hizmet etmek için kullanmaya gayret ettik.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Alanya’mızın ekonomik değerini, başta tarım, turizm ve inşaat olmak üzere, eğitim, sosyal hizmetler ve teknoloji alanlarında genişletecek, üyelerimize ve halkımıza daha fazla fayda sağlayacak faaliyetlerde bulunmaya ve projeler geliştirmeye devam ediyoruz.
Odamızın Saygıdeğer Üyeleri;
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri değişimin ve gelişimin öncüsü olarak yetki ve sorumluluklarımız çerçevesinde Alanya’mızdaki hizmet sürecinde işlerini en hızlı, en güvenilir ve en sağlıklı bir şekilde yerine getirmeyi en önemli görev bildik.

Bu konuda, ALTSO Turizm Meslek Yüksek Okulu, Türkler Toptancı Hali, Güzelbağ Sanayi Sitesi, AKDAĞ gibi çok önemli projelere ‘ALTSO Çalışıyor, Alanya Büyüyor’ prensibimiz çerçevesinde öncülük ettik.

Eğitim çalışmalarımızı ALTSO Akademi çatısı altında topladık. Gerek mesleki kurslara, gerekse kişisel gelişim eğitimlerine binlerce üyemiz ve vatandaşımız katılarak, sertifika sahibi oldu.

Saygıdeğer ALTSO Üyesi;
Esasen her ne yaparsak, sizlerin desteği ve teveccühü ile yaptığımızın bilincinde olduk. Arkamızda ALTSO ailesini meydana getiren 13 Bine yakın üyemizin desteğini hissettik. İşte başarının altında yatan ana etken de sizlerin teveccühüdür. Bu düşüncelerden hareketle tüm üyelerimize ve Alanya halkına sağlıklı, bol kazançlı günler dinlerim.

Saygılarımla
Mehmet Şahin
Başkan