GROWTECH-19. ULUSLARARASI SERA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARI

2595

Informa Markets tarafından düzenlenen ve Dünyanın En Büyük Örtü altı Tarım Sektörü Fuarı olan Growtech 19.Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 27-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecektir.

2018 yılında 167’si uluslararası 544 firma, 5.650’si uluslararası olmak üzere toplam 86.780 ziyaretçi ile Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması ana temasıyla gerçekleştirilen Growtech fuarı, bu yıl 30’un üzerinde ülkeden 850’nin üzerinde firma ve markanın katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Fuara paralel olarak, tarım sektörüne yenilikler getirmek, tarımsal üretime katma değer sağlamak amacıyla 12.kez “ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri” verilecek olup, Akdeniz TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) iş birliği ile tarım sektöründe İnovasyon kültürünün yerleşmesi ve geliştirilmesi noktasında fark yaratmak amacıyla “Ulusal Bitki Islahı Proje Pazarı” Growtech ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra, Tarım Editörü İrfan Donat’ın moderatörlüğünde üçüncüsü gerçekleşecek Tarım Sohbetleri’nde de, tarımın güncel konuları ve geleceği sektör temsilcileri tarafından ele alınacaktır.

T.C Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın kurulacağını açıkladığı, Türk seracılığının geleceği için üreticilere profesyonel bir bakış açısı ile yeni fırsatlar sunacağı belirtilen Tarım Kredi Kooperatifleri Sera A.Ş. (TK Sera A.Ş.)‘nin amacı ve faaliyetleri ilk kez Growtech’te  kamuoyuna tanıtılacaktır.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.