Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI

1238

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Nisan ayı olağan meclis toplantısı 30 Nisan 2019 Salı günü gerçekleştirildi. Açılış, yoklama ve mazeretlerin görüşülmesinin ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.
Başkan Şahin’nin davetiyle Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan’da meclis toplantısına katılarak, vergi mevzuatları  ve konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.

06 Mayıs Pazartesi günü başlayacak 11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayı’nın bereket ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Şahin, açılış konuşmasında geçtiğimiz gün elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Alanyaspor’un başarılı futbolcusu Josef Sural’a da yer verdi. Genç sporcuya Allah’tan rahmet dileyen Başkan Şahin, “Alanyaspor camiamıza, futbolcumuzun ailesine ve tüm sporseverlere tekrardan başsağlığı dilerim. Ayrıca aynı araçta bulunan ve yaralanan sporcu kardeşlerime de acil şifalar dilerim. Umarım böyle vahim bir hadiseyi bir daha yaşamayız. ” diye konuştu.

DİJİTAL TURİZM ZİRVESİ

29 Nisan 2019 Pazartesi günü Alanya’da ilk kez ALTSO öncülüğünde gerçekleştirilen Dijital Turizm Zirvesi’ni değerlendiren Başkan Şahin, “Dünyada son yıllarda önemli bir değişim yaşanmaktadır. Teknolojik gelişimler artık hayatımızın her adımında yanımızda yer almaktadır. ALTSO olarak biz de bu değişim ve dönüşümün farkındayız. Bu anlamda üyelerimiz ve Alanya’mız için Dijital Turizm Zirvesi’ni düzenledik. 13 milyonun üzerinde turist ağırlayan bölgemizde turizm sektörünün dünyadaki bu gelişmeleri yakından takip etmesi ve gelişmeler ışığında bu dönüşüme adapte olması sektörde dünyadaki rakiplerimizle olan yarışımızda bizi ön safhalara taşıyacağı muhakkaktır” dedi.

05 Nisan 209 Cuma günü gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Kampanyası toplantısı hakkında da önemli bilgiler veren Başkan Şahin, toplantının oldukça yararlı geçtiğini belirtti.

Başkan Şahin ayrıca, komite toplantıları, kişisel gelişim eğitimleri, Litvanya üniversitelerinden gelen öğretim görevlileri, Ürdün Mühendisler Odası, Litvanya Büyükelçisi Audris Bruzga ve Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza’nın ziyaretleri konularında da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Meclisin son kısmında ise Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, vergi mevzuatı konularında meclis üyelerini bilgilendirip, gelen soruları yanıtladı. Meclis üyesi iş adamlarından sektörel sorunlar hakkında bilgi alan Müdür Altan, “Başkanımız Mehmet Şahin ile her zaman temastayız. Sizlerin sorunlarını her fırsatta bizlere iletiyor. Biz de elimizden geldiği, kanunların bize tanıdığı imkanlar ölçüsünde sizlerin yanındayız ve olmaya devam edeceğiz” dedi

 
Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI