Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI

764

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO), Mart ayı olağan meclis toplantısı 25 Mart 2021 Perşembe günü, ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Alanya Müftüsü Dr İhsan İlhan da katılarak, yaklaşan Ramazan ayı öncesi meclis üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu. Başkan Şahin, İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 100. Yılı olması sebebiyle hazırlatılan İstiklal Marşı tablolarından meclis üyelerine ve Müftü Dr İhsan İlhan’a da hediye etti.

PANDEMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Şahin: “Antalya genelinde Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve Emniyet Müdürlerinin katılımıyla video konferans yöntemi ile gerçekleşen “Pandemi Değerlendirme Toplantısına” katıldık. Sayın Valimizin talebi üzerine biz de görüş ve önerilerimizi ilettik. Özellikle Turizmde pandemi dönemi kaybının ekonomik olarak Alanya’mızda yüzde 85’e vardığına dikkat çektik. Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan filyasyon ekibine Odamızdan da personel vererek salgının önlenmesi konusundaki çalışmalarımıza dikkat çektik. Sağlık tedbirlerine paralel olarak turizm sektöründeki işletmeler ve çalışanlarının daha fazla desteklenmesi başta olmak üzere Alanya’mızın güncellenen taleplerini ve bu taleplere ilişkin çözüm önerilerimizi ilettik” dedi.

‘İSTİKLAL MARŞI TABLOLARINI HEDİYE ETTİK’

2021’in İstiklal Marşı Yılı olması dolayısıyla farkındalık yaratmak için İstiklal Marşı Tabloları hazırlattıklarını belirten Başkan Şahin, “Bu eşsiz sanat eserinin sık gidilen ve görünümü kolay mekanlar olan kuaförlerde sergilenmesi için Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ile beraber esnaflarımızı ziyaret ederek hediye ettik.”

‘ALKÜ-ALTSO EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI’

ALKÜ bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TÖMER ile yeni bir eğitim protokolüne ALKÜ Rektörü Prof Dr Ekrem Kalan ile imzaladıklarına dikkat çeken Başkan Şahin, “Protokolümüz kapsamında Alanya’mızda birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğumuz ve “Yeni Alanyalılar” olarak gördüğümüz Yerleşik Yabancı Dostlarımız Türkçe öğrenecek. Yerleşik yabancılarımızın bir talebini daha karşılıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Hafta sonu olmasına rağmen odamıza gelerek Güzel Türkçemizin yaygınlaşmasına da vesile olacak bu çalışmaya imzasını koyan ALKÜ Rektörümüz Prof Dr Ekrem Kalan ile ALKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı ve TÖMER Müdürü Prof Dr Özgür Kasım Aydemir’e teşekkür ediyorum” dedi.
‘İMALATÇI FİRMALAR ZİYARET EDİLDİ’

Başkan Şahin, Alanya Kaymakamı Dr Fatih Ürkmezer ile birlikte Alanya’da üretim yapan imalatçı firmaları da ziyaret ettiklerini belirterek şunları söyledi, “İmalat sektörünün son durumu hakkında bilgi edindik, görüş ve önerileri aldık. Ziyaret ettiğimiz Erdem Mobilya, Alsun Orman Ürünleri, Babaoğlu Zeytincilik ve Alanya Tavukçuluk firmalarının yetkililerinin güncel ekonomik gelişmeler karşısında nasıl bir pozisyon aldıklarını da yerinde görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu vesile ile Alanya’mızın güncellenen talepleri, sorunlar ve çözüm önerileri başlıkları altında tüm sektörleri takip etmeye devam edeceğiz.”

’08 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilen organizasyonla ilgili de bilgiler aktaran Başkan Şahin, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltı organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Alanya Kaymakamımız Dr Fatih Ürkmezer’in de teşrif ettiği organizasyonumuza her yıl olduğu gibi ne yaparsak haklarını ödeyemeyeceğimiz Aziz Şehitlerimizin anaları ve eşleri, Alanya Kadın Hakları Derneği Yönetim Kurulu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin Kadın Üyeleri, Yabancılar Meclisindeki çeşitli ülkelerden Alanya’mızda yaşayan Yeni Alanyalı Kadınlar ile Odamız Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı” dedi.

‘ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK’

Başkan Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünde Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk koyma törenine katıldıklarını belirterek, “Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte her zaman olduğu gibi Garnizon Şehitliğimizi de ziyaret ederek, vatanımız uğruna canlarını hiç düşünmeden feda eden Kahraman Şehitlerimize dua ettik. Bu büyük zaferin yıldönümünde bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; canlarını vatanımız uğuruna feda eden tüm şehitlerimizi Rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

Başkan Şahin ayrıca, Mantar Yetiştiriciliği Kursu, ALTSO’ya gerçekleştirilen ziyaretler, komite toplantıları gibi konularda da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Şahin’den sonra söz alan Alanya Müftüsü Dr İhsan İlhan ise ALTSO Meclis üyelerine Alanya Müftülüğü çalışmaları hakkında bilgiler aktararak, görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda, Kırgızistan’da BOSWomen Kadın Girişimciler Forumu’na katılan ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Anastasia Petrova Çetinkaya da temaslarını meclis üyeleriyle paylaşarak, Başkan Şahin’e gönderilen hediyeleri takdim etti
Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI
ALTSO MECLİSİ TOPLANDI
ALTSO MECLİSİ TOPLANDI
ALTSO MECLİSİ TOPLANDI
ALTSO MECLİSİ TOPLANDI