Foto Galeri

ALTSO TURİZM MYO PROTOKOLÜ İMZALANDI

4595

ALTSO’DAN YÜKSEKÖĞRENİME DEV KATKI Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılacak olan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nun protokolü imzalandı.

ALTSO Hizmet Binası’ndaki protokol törenine; Alanyalı eski Dışişleri Başkanı ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim ile ALTSO yönetimi katıldı. ÇAVUŞOĞLU; “ALTSO ÇALIŞIYOR VE ÜRETİYOR”
Tören öncesi konuşan Çavuşoğlu, “Üniversite olarak ortak hayallerimiz var. İnşallah Alanya olarak birlik beraberlik içerisinde bu hayalleri hayata geçiririz” dedi. ALTSO’nun üyelerinin çıkarlarını korumaktaki büyük başarısını ortaya koyduğu vizyon ile taçlandırdığını söyleyen Çavuşoğlu, Şu anda Türkiye’de en çok ihtiyacımız olan nitelikli ara eleman. Tıpta, sağlıkta, turizmde, sanayide böyle ama son hamlelerimizle açığımızı giderek kapatıyoruz” dedi. Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odasında Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile ALTSO arasında Turizm Meslek Yüksekokulu için düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, üniversitelerin geleceği için ortak hayalleri ve hedeflerinin olduğunu söyledi.
ÇAVUŞOĞLU’NDAN HASTANE MÜJDESİ
Alanya’nın saygın bir üniversiteye kavuşması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını vurgulayan Çavuşoğlu, “Şu anda Türkiye’de en çok ihtiyacımız olan nitelikli ara eleman. Tıpta, sağlıkta, turizmde, sanayide böyle ama son hamlelerimizle açığımızı giderek kapatıyoruz. İnşallah bu meslek yüksekokulu da bu anlamda önemli bir eksikliği giderecek. Bölgemize, Türk turizmine katkı sağlayacak” dedi. Çavuşoğlu, Alanya Tıp Fakültesi için çeşitli görüşmeler içerisinde olduklarını dile getirerek, üniversite, devlet hastanesi entegrasyonu için Sağlık Bakanlığında yeni bir yönetmeliğin düzenlendiğini kaydetti. Yönetmelik bittikten sonra ilçede yapım aşamasında olan 300 yataklı hastanenin 600 yatağa çıkmasını sağlayacaklarını kaydeden Çavuşoğlu, “Eğitim ve araştırma hastanesine dönüşüm için Sağlık Bakanlığı ile düğmeye bastık. Gücümüzü birleştirdik. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.-
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise turizmdeki kalifiye eleman sıkıntısını gidermek için bu projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından ALKÜ Turizm Meslek Yüksekokulu’nun protokol metni imza altına alındı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yapılan tüm hizmetlerde olduğu gibi Alanya’ya bir devlet bir de özel üniversite kurulmasında Dışişleri Eski bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun en büyük pay sahibi olduğuna dikkat çekerek, bu projede de kendisinden büyük destek gördüklerini dile getirdi. ALTSO Başkanı açıklamasında oda olarak eğitimin her alanında yer aldıklarını ve bundan sonra da almaya devam edeceklerini ifade etti.
Bu projeyi sadece oda bütçesine güvenerek yapmadıklarına da işaret eden Başkan Şahin, birçok kurum ve iş adamından da destek mesajı aldıklarına işaret etti. Şahin, projenin ücretsiz olarak Mimar Cüneyt Darı tarafından çizildiğini, kumunun işadamı Ahmet Çavuşoğlu tarafından verildiğini, harfiyatının Alanya Belediyesi tarafından yapıldığını ve yapı denetiminin de yine ücretsiz olarak Aycan Fenercioğlu tarafından yapılacağını ifade ederken, çok sayıda işadamının da projeye katkı yapmak için sırada beklediğini dile getirdi. Eğitim alanında lider kurumlar arasına girdiklerini de belirten Şahin, “Gökcen Nazifoğlu arkadaşımızı ALTSO Akademi’nin başına getirdik. Meclis üyelerimiz Mustafa Irmak ve Fatma Taşpınar sürekli fikirleri ile katkı sağlıyorlar. Ben burdan bu arkadaşlarımızı ve çalışanlarımızı da tebrik ediyorum” dedi. Şahin ayrıca ALTSO Turizm MYO’nun 2016 öğretim yılına yetişmesi için gerekirse yönetim olarak kendilerinin de katkı yapacağını sözlerine ekledi.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı da, göreve geleli kısa bir süre olmasına karşın Alanya halkının eğitime gösterdiği ilginin kendisini çok etkilediğini belirterek, bu projeyle yükseköğrenime büyük katkı yapan ALTSO Başkan ve yönetimini tebrik etti. ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nun protokolünü Dışişleri Eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nezaretinde yapmaktan duyduğu memnuniyeti de ifade eden Pınarbaşı, “İnşallah okulumuzun açılışını da Sayın Bakanımız nezaretinde yaparız” diye konuştu. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim de projenin önemine dikkat çektikleri konuşmalarında ALTSO Yönetimini tebrik ettiler.
Foto Galeri

ALTSO TURİZM MYO PROTOKOLÜ İMZALANDI