Foto Galeri

BAŞKAN ŞAHİN: “BAYRAM ALIŞVERİŞLERİMİZİ ALANYA’MIZDA YAPALIM”

3864

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, bayram öncesi vatandaşlara seslenerek “Alışverişlerimizi Alanya’mızdan yapalım. Şehrimizin ekonomisine ve sosyal hayatına katkıda bulunalım” çağrısında bulundu.

Bu yıl ikincisini düzenledikleri “Alanya’da Alışveriş Günleri” kampanyasının 07 Temmuz’da başladığını ve 22 Eylül günü sona ereceğini hatırlatan Şahin, “Otomobil başta olmak üzere kampanya dahilindeki hediyeler size de çıkabilir. Hem kazanın hem şehrinize kazandırın” dedi.

25 TL DE BİR KATILIM HAKKI ELDE EDİLİYOR

Bilindiği üzere Geçtiğimiz yıl da düzenlenen kampanyaya 95 milyon katılım hakkı elde edilmişti. Kredi kartı ile 25 TL’lik her alışverişte otomatik olarak çekilişe katılım yapılabilirken geçen yıl otomobilin bir tanesi de Alanya’da bir talihliye çıkmıştı. Kampanyaya katılmak için kredi kartıyla alışveriş yapmak yeterli. Sistem otomatik olarak 25 TL ve üzeri alışverişleri kaydederek ilgili banka vasıtasıyla takip ediyor. Her hangi bir evrak doldurmaya gerek olmayan kampanya sonunda da talihliler noter huzurunda yapılan çekilişler sonucunda belli oluyor.

ŞAHİN: “KRİZ VAR DİYE BOŞ DURAMAZDIK”

Başkan Şahin, açıklamasının son bölümünde de, “Kriz var diye hiç boş durmadık. Her zaman üye odaklı projelerle şehrin ekonomisinin üzerindeki sıkıntıları kendi gücümüz ölçüsünde azaltmaya gayret gösterdik. İlkini geçtiğimiz sezon gerçekleştirdiğimiz söz konusu kampanyadan elde edilen verilere bakıldığında da ciddi oranda ekonomik hareketlilik yapmayı başarmışız. Antalya baz alındığında her biri 25 TL’den 95 Milyon katılım hakkı elde edilmiş. Bu da 2 Milyar 375 Milyon TL ye tekabül eder. Bu rakamın önemli ölçüde kısmının da Alanya’dan olduğunu düşünürsek Ekonomik durgunluğa bir ölçüde de olsa çözüm ürettiğimizi söylemek mümkün. Proje sonunda yapılacak çekilişle bu yıl 7 tane otomobil, 7 tane tablet bilgisayar, 7 tane TV, 77 tane bisiklet ve 777 tane basketbol topu dağıtılacak” dedi.

ŞAHİN: “ÇOK SAYIDA ETKİNLİK YAPTIK”

Kriz zamanlarında ellerini taşın altına soktuklarını değinen Başkan Şahin, “Alanya’mızda yaşayan Rus uyruklu vatandaşlarımızla kriz sonrası hemen bir araya geldik. Onlardan Alanya’mızın güvenli bir şehir olduğunu kendi memleketlerinde anlatmalarını istedik. Odamıza kayıtlı yabancı sermayeli şirket ortakları ile buluştuk, MENA ülkelerinden gelen çok sayıda üst düzey yönetici le bir araya gelip, görüş alışverişinde bulunduk. Dünya Rus Medya Forumu’na ev sahipliği yaptık. Uluslararası düzeyde krizler olabilir ama biz üzerimize düşeni yapalım diye düşündük. ” dedi.
Foto Galeri