Foto Galeri

KAZAK GAZETECİLERDEN ALTSO’YA ZİYARET

2789

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak Alanya’ya gelen Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Coyamergenkizi ve yönetimi,  ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti. Başkan Şahin, Kazak gazetecilere turizm, tarım ve inşaat başta olmak üzere Alanya’nın lokomotif sektörleri hakkında önemli bilgiler aktardı.

Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziiya Coyamergenkizi ve yönetimi, bir dizi temaslarda bulunmak ve Alanya’nın tanıtımına destek vermek amacıyla geldiği Alanya’da ALTSO’yu ziyaret ederek, Başkan Şahin’le görüştü. Ziyarette, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun, ve Genel Sekreter Necati Şatana, yönetim kurulu üyeleri İbrahim Barış Başar ile Ercan Yıldırım da hazır bulundu.

COYAMERGENKİZİ: “ALANYA’YA HAYRAN KALDIK”

Ziyarette konuşan Coyamergenkizi, Alanya’nın kültürel ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını söyledi. Alanya insanının çok sıcakkanlı olduğuna vurgu yapan Coyamergenkizi, “Türkiye’ye turist olarak geliyoruz ama Türkiye’ye hayran kalmış gazeteciler olarak geri dönüyoruz. Ben Alanya’ya daha önce de gelmiştim ama ilk kez gelenler var. Mehmet Ali Dim ve gaye Coşkun’un desteklerini çok gördük. Alanya çok sıcakkanlı insanlardan oluşuyor. Alanya’dan ev almayı düşünen arkadaşlarımız oldu. Alanya için hep birlikte güzel şeyler yapmak istiyoruz. Rusya ile uçak krizi yaşandığı dönemde Ruslar bize ‘Türkiye’ye gitmeyin’ yönünde baskı yaptılar ama bizler onlara aldırış etmedik. Ülke işbirliğini geliştirmek istiyoruz” dedi.

ŞAHİN: “BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK”

Kazak gazetecileri Alanya’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Kazakistan ile Türkiye’nin uzun yıllara dayanan bir dostluğu var. Ekonomik ilişkilerimiz oldukça güçlü” dedi. Alanya’nın lokomotif sektörleri hakkında da Kazak gazetecileri bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Alanya olarak ana lokomotifimiz turizm. Emlak, tarım ve inşaatta ekonomik olarak Alanya’mızın en önemli sektörleri arasındadır. ALTSO olarak 12 bin üyemiz mevcut. Bu üyelerimizden yaklaşık 800 tanesi yabancı sermayeli. Ayrıca odamıza kayıtlı da 27 tane Kazak sermayeli şirket mevcut” dedi.

ŞAHİN, ALANYA’YI ANLATTI

Kazak gazetecilere Alanya tanıtımı yapan Başkan Şahin, “Eğitim, sağlık, turizm gibi sektörlerde Türkiye’nin sayılı destinasyonlarındanız. Ülkemiz siyasetinde de en önemli politikacılardan biri olan Dışişleri Bakanımız Alanya’mızın Gururu Sayın Mevlüt Çavuşoğlu da Alanyalı. Bunun yanında da gazetecilik ile ilgili de AGC Başkanımız Mehmet Ali Dim TGF’nin de genel başkan vekili. Kültür ve sanat faaliyetlerinde de oldukça öndeyiz. Sportif faaliyetler konusunda da Alanyaspor Türkiye’nin en üst ligi olan Süper Lig’de mücadele veriyor” dedi.

Kazak gazetecilerin Alanya’yla ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Şahin, muz ürünlerinden yapılmış hediye paketini de Kazak gazetecilere takdim etti.
Foto Galeri

KAZAK GAZETECİLERDEN ALTSO’YA ZİYARET