Foto Galeri

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU BAŞLADI

1108

Alanya Ekonomisine katkı veren birçok projeyi hayata geçiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin eğitim çalışmalarına da büyük önem veriyor. Başkan Şahin, salgında normalleşmeye girilmesinin hemen ardından Mantar Yetiştiriciliği Kursunun da startını verdi.
ALTSO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek kurslar toplam 88 saat sürecek. Çeşitli tarımsal desteklerin sağlandığı mantar yetiştiriciliği kursuna ilk etapta 21’i kadın toplam 60kişi kayıt yaptırdı.
Konuya ilişkin kursun açılış töreni de gerçekleştirildi. ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz da katıldı. Açılış konuşmasını yapan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 2013 Haziran ayından sonra göreve gelir gelmez ALTSO Akademi’yi kurduklarını ve bugüne kadar 2020’nin pandemi yılı olmasına rağmen 30 Bini aşkın kişiyi sertifikalandırdıklarını açıkladı.
Öte yandan törende konuşan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar da eğitimin önemine dikkat çekerken tarımsal destekler konusunda kursiyerleri bilgilendirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz da önümüzdeki dönem başta sürü yöneticiliği olmak üzere bir çok eğitim programı planladıklarını dile getirdi.
Foto Galeri

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU BAŞLADI
MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU BAŞLADI