Foto Galeri

RUS BAŞKONSOLOSTAN ALTSO’YA ZİYARET

3821

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti.
Ziyarette ekonomik gelişmeler başta olmak üzere, ikili işbirliği konuları da görüşüldü. Başkan Şahin, ilişkilerin gelişmesinin her iki ülkenin çıkarları bakımından büyük önem taşıdığını söyledi.

Ziyarette, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolos Yardımcı Vyacheslav Mikhaylov,  ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kamburoğlu ve Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz de yer aldı.

ŞAHİN: “HALKLARIMIZ KARDEŞTİR”

Rusya Federasyonu ile Türkiye arasında devletler düzeyinde geçtiğimiz dönemde bazı sıkıntıların yaşandığını ama bu sorunların artık tamamen çözüme kavuştuğuna dikkat çeken Başkan Şahin, “Zaten halklarımız arasında tarihsel bir bağ ve dostluk var. Devletlerimiz arasında bazı sorunlar yaşandı. Bu sorunların tatlıya bağlanması bizleri mutlu etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vilademir Putin’in el sıkışmaları yeni bir başlangıç oldu. Bu arada Rusya Dışişleri Bakanı Sayın Lavrov’u da Alanya’mızda ağırladık. Bundan da büyük mutluluk yaşadık” dedi.

ŞAHİN: “ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERDİK”

İki ülke arasında yaşanan sıkıntılı süreçte ALTSO olarak ellerini taşın altına koyduklarına dikkat çeken Başkan Şahin, “ALTSO Yönetimi olarak elimizden gelen çabayı göstererek, ülkelerimiz arasında yaşanan ilişkilerin normalleşmesine katkı sağlamak istedik. Alanya’mızda yaşayan Rus vatandaşlara yönelik çeşitli toplantılar düzenleyerek, onların burada huzur içerisinde yaşadığına vurgu yaptık. Şehrimizde yaşayan Rus uyruklu dostlarımız ile çok güzel ilişkilerimiz var. Onları burada görmekten çok memnunuz” dedi.

ALTSO’ya kayıtlı çok sayıda Rus ortaklı şirket olduğuna da işaret eden Başkan Şahin, “Biz özellikle Rus uyruklu üyelerimize pozitif ayrımcılık gösteriyoruz. Onların sorunları bizim sorunumuz. Tarihten gelen bir dostluğumuz var. Çok benzer özelliklerimiz var. Kapımız tüm üyelerimize olduğu gibi onlara da daima açık. Bundan sonra da yabancı uyrukluların Alanya’mızda yatırım yapması için desteğimiz sürecek. Bürokratik alanda yabancı uyruklu dostlarımızın yanında odluk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

ROGOZA: “ALTSO KÖPRÜ OLMUŞ”

İki ülke arasında yaşanan sıkıntılı süreçte ALTSO’nun çok önemli projeler imza attığını dile getiren Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Başkan Şahin’e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Başkonsolos Rogoza, “ALTSO, Rusya ile Alanya arasında köprü olmuş. Rus vatandaşlarımız Alanya’da çok rahat yaşıyorlar. Huzur ve güven içerisinde. Rus vatandaşlarımızın burada rahat bir şekilde yaşaması sayesinde de iki ülke arasında ki ilişkiler daha sağlam bir yapıya kavuşmuş oluyor” dedi.
ALTSO’nun yaptığı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Başkonsolos Rogoza, Başkan Şahin’e de özel olarak teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Şahin, Başkonsolos Rogoza’ya ALTSO’yu ziyaretinin anısına Alanya’yı tanıtıcı ürünler, ipek böceği kozasından yapılmış tablo ve muz ürünlerinin yer aldığı muz sepeti hediye etti.

Başkonsolos Rogoza’da, Başkan Şahin’e ALTSO’nun Rus vatandaşlara yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Foto Galeri

RUS BAŞKONSOLOSTAN ALTSO’YA ZİYARET
RUS BAŞKONSOLOSTAN ALTSO’YA ZİYARET