ALTSODAN CANKURTARAN EĞİTİMİ

4621

Odamız eğitim faaliyetleri kapsamında Türkiye Sualtı Federasyonu Can Kurtarma Yönetmeliği çerçevesinde Bronz ve Gümüş CANKURTARANLIK eğitimleri düzenlenecektir.

Bilindiği üzere 23.11.2006 tarih ve 26355 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 28/01/2006 tarihli 26063 sayılı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma Yönetmeliği ile deniz, göl, yapay ve doğal tüm iç sularda, kıyılarda, havuzlarda ve bu faaliyetlere birleşik olarak gerekli durumlarda karada da gerçekleştirilebilecek su üstü ve sualtı arama kurtarma çalışmaları ile bu çalışmalar kapsamında kullanılacak cankurtarma ve ilkyardım tekniğinin, eğitiminin, çalışma ve uygulamalarının, kullanılacak yardımcı araç ve gereçlerin, sporcuların yetiştirilmesinin, çalışma yapılan yerlerde güvenliğin sağlanmasına ilişkin standartların belirlenmesi, bu konuda çalışacak olan eğitim merkezlerinin, eğitim kurum ve kuruluşlarının ve eğitmenlerinin eğitim ve eğitmenlik kurallarının belirlenmesi, havuz, göl, deniz ve yapay iç suların kıyılarında yapılan su sporlarının ve bu alanları kullanan kişilerin katıldığı etkinliklerle ilgili güvenlik önlemlerinin alınması ve denetiminin gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.

İlgili yönetmelik ve Cankurtaran Talimatı ile her türlü havuz işletmeleri, sahil ve kıyı işletmeleri, spor kulüpleri, üniversitelerin cankurtarma eğitim birimleri ile Federasyon tarafından ulusal ve uluslararası kurallara göre yapılacak yarışmalarda yarışacak sporcuların uyması gereken ön koşul ve standartlar, bu birimler ve kişilerin denetlenme ve belgelendirilme açısından uyacakları kurallar belirlenmiştir.

Bu kurallar çerçevesinde kanuni yaptırımlara uymak zorunda olan üyelerimiz ile her türlü kurum ve kuruluşun yaşaması muhtemel sıkıntıların önüne geçmek için odamızca Bronz Cankurtarma, Gümüş Cankurtarma ve belgesi olan cankurtaranlar için belge yenileme eğitimleri başlamıştır.

Odamızca bu yönetmelik kapsamında verilen Cankurtaran Kursları ve Kurs sonunda verilen Cankurtaran Sertifikaları, Turizm Bakanlığı Tesisler Yönetmeliği’ne bağlı çalışan işletmeleri ve site yönetimleri de dahil, SERTİFİKALI CANKURTARAN ÇALIŞTIRMA ZORUNLULUĞU olan tüm kurum ve kuruluşlarda geçerli olacaktır.

Alanya Kleopatra Cankurtarma Altın Eğitmen Tarık ORAL ile odamız işbirliğinde tarafından verilecek eğitimler talebe göre Kargıcak, Mahmutlar, Konaklı, Türkler ve İncekum’ da da yapılabilecektir. Söz konusu eğitim için aşağıda belirtilen belgeler ile odamız Eğitim Kariyer Şube Müdürlüğüne şahsen başvurulması gerekmektedir. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma Yönetmeliği için tıklayınız
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma talimatı için tıklayınız CANKURTARAN EĞİTİMİ EĞİTİMCİ TARIK ORAL / ALANYA CLEOPATRA EĞİTİM EĞİTİMİN SÜRESİ BRONZ CANKURTARANLIK -4 GÜN(28 SAAT)
GÜMÜŞ CANKURTARANLIK(BRONZ EĞİTİMİNE İLAVE OLARAK 4 GÜN 28 SAAT)
VİZE EĞİTİMİ-1 GÜN(6 SAAT) EĞİTİM ÜCRETİ BRONZ EĞİTİM BEDELİ  : 290,00 TL
GÜMÜŞ EĞİTİM BEDELİ  : 580,00 TL
VİZE İŞLEMLERİ            : 236,00 TL   EĞİTİM İÇİN İSTENEN BELGELER 1 ADET FOTOĞRAF
1 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ
1 ADET DİPLOMA FOTOKOPİSİ
EĞİTİM ÜCRETİNİN ODAMIZA YATIRILDIĞINA DAİR DEKONT   NOT Program sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.
ALTSO Eğitim ve Kariyer Şube Müdürlüğü
ÇİĞDEM CAN
Tel: 0.242.512 16 97-Dahili : 205 Faks:0.242.513 69 07
E-Mail : egitim@altso.org.tr