KADIN KOOPERATİFLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE DAVET

3125

Odamız Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen Kadın Kooperatifleri Bilgilendirme Semineri 05 Mayıs 2014 Pazartesi günü Saat:13:00 da Odamız Konferans Salonunda düzenlenecektir. 

Odamız Kadın Girişimciler Kurulu tarafından kadın girişimciliğinin desteklenmesi, kadınların ekonomik fırsatlara erişiminin ve işgücüne katılım oranının arttırılmasını desteklemek amacıyla, evde üretim yapan kadınların kooperatifçilikle ilgili bilgilendirilmesine yönelik bir seminer organize edilmiştir.

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn Naide İNAN’ ın ve konuyla ilgili uzmanların katılacağı seminerde kooperatiflerinin önemi ve rolünün vurgulanarak kadın kooperatiflerine ilişkin farkındalık oluşturulması, mevcut başarılı kadın kooperatifleri ele alınarak kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadınların gelir seviyelerinin yükselmesinde kooperatiflerin alternatif bir model olarak tanıtılarak teşvik edilmesi amaçlanmıştır.

Türkiye’de başarılı kadın kooperatiflerinin örneklerinin de sunulacağı program ile Alanya’da özellikle ipek böcekçiliği ve dokumacılığı ile ilgili T.C. Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaların da desteklenmesi amaçlanmıştır.

İlçemizde, Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin ve bazı kadın sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla yeniden canlanan kültürel ve geleneksel bir değer olan ipek böcekçiliği, ipek kozası ve dokumasının kooperatifçilik yöntemiyle geliştirilmesi hem ilçemiz ekonomisine katkı hem de ilçemizi tanıtacak bir marka değerinin yaratılmasını sağlayabileceği düşünülebilmektedir.  İlçemizde bu konuda üretim yapan hanımları bilgilendirmek, desteklemek ve harekete geçirmek amacıyla organize edilen programımıza tüm üyelerimiz davetlidir.
KADIN KOOPERATİFLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNER PROGRAMI
YER : ALTSO KONFERANS SALONU
TARİH: 5 MAYIS 2014
SAAT: 13:00-16:00