UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

3073

Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne yapılacaktır.

14 Mart 2016 Pazartesi günü başlayacak eğitimler çeşitli periyotlarla 08 Aralık 2016 Perşembe gününe kadar devam edecektir.

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlenecek olan eğitimde, bir iş fikrine sahip girişimciye iş planı hazırlama, pazar araştırması, üretim planlaması, yönetim planlaması, finansal planlama ile ilgili bilgiler aktarılacaktır. Girişimci adaylarının 70 saatlik eğitimin ardından iş planlarını oluşturarak iş kurmaları hedeflenmektedir.

Bu kapsamda eğitimi tamamlayıp katılım belgelerini alan girişimci adayları, önce firmalarının resmi açılışını yapıp, sonra iş planlarını yazarak, KOSGEB başvuru sürecini başarı ile geçtikleri taktirde KOSGEB’in 50.000 TL hibe  (2.000  TL kuruluş giderleri  +18.000 TL makine, ofis donanım ,yazılım giderleri  +30.000 TL kira+ personel giderleri)  ve  “0 “ faizli  100.000 TL geri ödemeli kredi [(makine teçhizat alımı +teminat (banka teminat mektubu /kredi garanti fonu karşılığı) ] desteğinden faydalanabileceklerdir. Destekleme oranı erkek girişimcilerde %60, kadın girişimcilerde % 80’dir.

Ayrıntı bilgi için

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8  linki tıklayınız.

NOT:  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başvuru süreci başlamış olup, son başvuru tarihi 10 Mart 2016 Perşembe günü mesai bitimidir.