Photo Gallery

ALTSO’DAN ALANYA’YI KUCAKLAYAN İFTAR

4095

ALTSO’DAN ALANYA’YI KUCAKLAYAN İFTAR

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, geleneksel iftar etkinliği Park Alanya’da gerçekleştirildi.  İftara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekilleri Sena Nur Çelik, Mehmet Günal, Tarkan Akıllı ve Alanya protokolünün yanı sıra 3 bine yakın kişi katıldı.

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ALTSO’nun iftar etkinliğinin ikincisi 03 Temmuz 2015 Cuma günü gerçekleştirildi. Park Alanya’da düzenlenen iftara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekilleri Sena Nur Çelik, Mehmet Günal, Tarkan Akıllı, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, ALTSO Meclis Üyeleri, ALTSO Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları, turizmciler ve ALTSO üyeleri katıldı.
ŞAHİN: “ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE OLMAK İSTEDİK”

İftarın ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Yönetimi olarak göreve geldiklerinden bugüne kadar üye odaklı projeler ürettiklerini söyledi. Her zaman üyelerle irtibat halinde olduklarını belirten Başkan Şahin, “İlkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz iftarın ikincisini de bugün düzenledik. Her zaman olduğu gibi bugün de üyelerimizle birlikte olmak istedik” dedi.
ŞAHİN: “ÜYELERİMİZİN SORUNLARINI DİNLİYORUZ”

İftar etkinliğinin yanı sıra yılda bir kerede her meslek grubuyla farklı farklı kahvaltılı istişare toplantıları düzenlediklerini açıklayan Başkan Şahin, “Her yıl üyelerimizin sorunlarını dinleyip, bu sorunlara çözüm önerileri getirmek için onlarla kahvaltılı istişare toplantılarında buluşuyoruz. Onların iyi gününde olduğu kadar, kötü gününde de yanlarında oluyoruz” dedi.
ALTSO’nun yürüttüğü çalışmalar başta olmak üzere Alanya’ya gelen her hizmette Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun emeğinin olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “Dışişleri Bakanımız Sayın Çavuşoğlu her türlü çalışmamızda bizim yanımızda yer alıyor. Elinden gelen desteği veriyor.  ALTSO-Ankara İrtibat Ofisi, Güzelbağ Sanayi Sitesi, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu başta olmak üzere her projemizde bakanımızın büyük emekleri var, kendisine bütün üyelerimiz adına teşekkür ederim” dedi.
Başkan Şahin, Alanya Devlet Üniversitesi, ALTSO Meslek Yüksekokulu, AKDAĞ Kayak Merkezi, Güzelbağ Sanayi Sitesi, Yeni Toptancı Hali, ALTSO Akademi başta olmak üzere ALTSO’nun yürüttüğü projeler hakkında da katılımcılara çeşitli bilgiler aktardı.
ÇAVUŞOĞLU: “ALTSO SAYGIN BİR KURUM HALİNE GELDİ”

Başkan Şahin’den sonra söz alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın son iki yıldır yürüttüğü faaliyetlerle çok saygın bir kurum haline geldiğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Alanya Devlet Üniversitesi, Alanya Vakıf Üniversitesi  için neler yapılabileceğini konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını vurgulayarak, ALTSO’nun eğitim konusuna büyük katkılarının olduğunu belirtti. ALTSO’nun yapımı üstlendiği ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nun 2016 yılının Eylül ayına yetişeceğini aktaran Bakan Çavuşoğlu, Alanya için yapılan her türlü projeye destek verdiklerini ifade etti.
Bakan Çavuşoğlu, “Başkanımız Şahin’e ve ALTSO Yönetim kuruluna verdikleri bütün katkılardan dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah ALTSO’nun seneye düzenleyeceği geleneksel iftar etkinliğinde de birlikte oluruz” diye konuştu.
Photo Gallery

ALTSO’DAN ALANYA’YI KUCAKLAYAN İFTAR