Photo Gallery

MOSKOVA’DA ALANYA KUYRUĞU

4887

MOSKOVA’DA ALANYA KUYRUĞU

Rusya’nın en önemli turizm fuarı olan Uluslararası MITT Moskova Turizm Fuarı başladı. Fuar, 21 Mart 2015 tarihlerinde sona erecek.

Alanya’nın, ALTSO, ALTİD ve ALTAV işbirliğindeki “Çatı Projesi” kapsamında tanıtıldığı Moskova’da Alanya standı büyük ilgi görüyor.
RUSYA’NIN en önemli turizm fuarı olan Uluslararası MITT Moskova Turizm Fuarı başladı. 21 Mart 2015 tarihlerinde sona erecek fuarda Alanya standı büyük ilgi görüyor.  MITT’2015 Seyahat ve Turizm Fuarı bugün kapılarını açtı. Alanya fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı standında Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ortaklığında tanıtılıyor. Alanya temalı ürünlerin ziyaretçilere hediye edildiği stant, Ruslardan yoğun ilgi görüyor.
Alanya standını ziyaret edenler arasında Kültür ve Turizm Bakanı eski yardımcılarından Antalya Milletvekili Aday Adayı Abdurrahman Arıcı ve İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Acar da yer alıyor. KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş da Alanya standını ziyaret ederek destek verdi.
ALANYA ÜRÜNLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Stantta konuklarıyla yakından ilgilenen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ziyaretçilere Alanya yazılı güneş gözlükleri, üzerlerinde Alanya ve gülümseyen güneş yer alan bileklikler, mouse pad, 4 dilde Alanya tanıtım videosu yüklü 8 GB flash bellek, kalem, cep telefonu yedek batarya ve buzdolabı süsleri hediye etti. 30 bin Alanya materyaline adeta hücum eden Ruslar, daha önce Alanya’da tatil yaptıklarını ve yeniden tercihlerinin Alanya olacağını söyledi. 
ŞAHİN: “ KRİZİ FIRSATA ÇEVİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

ALTSO Başkanı Şahin, stantlarının gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirterek, “Bu yıl Rusya’da yaşanan Ruble krizi nedeniyle MITT Moskova’ya ayrı önem verdik. Bu ülkelerde yaşanan krizi fırsatata çevirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Fuara özel tanıtım materyalleri hazırladık. Bu materyallerin maliyeti zannedildiği gibi çok yüksek değil. Biz istendiğinde etkin tanıtım yapılabileceğini gösterdik. Seneye hedefimiz her fuarda en az 100 metrekare büyüklüğünde Alanya stantları açmak, her fuara 500 bin tanıtım materyali ile gitmek. Örneğin Alanya çantası… Adeta kapışılıyor her fuarda. Ve 100 bin Alanya çantasının maliyeti çok düşük. Biz Alanya’yız. Aciz değiliz. En iyi tanıtımı yapmak zorundayız ve istersek yapabiliyoruz” dedi.
Alanya standında ALTİD Başkanı Burhan Sili ve ALTAV yetkilileri de bulunuyor.

BAKAN ÇELİK’DEN FİYAT UYARISI

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de ilk gününde fuarı ziyaret ederek Türkiye stantlarına uğradı. Bakan Çelik turizmcilere yönelik yaptığı konuşmada ise pazarda fiyat kırma politikasının her dönem olduğunu ve bunun bir krizle alakası olmadığına vurgu yaparken, “ Fiyat kırma politikası her dönem var ama Türkiye turizmde marka bir ülkedir. Bu değer ölçüsünde aşırı fiyat kırılması bu önemli markanın yapısı ile örtüşmez” dedi.


TAG


Photo Gallery

MOSKOVA’DA ALANYA KUYRUĞU