Photo Gallery

MÜCEVHER DANIŞMANLIĞI SERTİFİKALARI VERİLDİ

4332

MÜCEVHER DANIŞMANLIĞI SERTİFİKALARI VERİLDİ

ALTSO Akademi’nin 13-20 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlediği Mücevher Danışmanlığı Kursu’nu başarıyla tamamlayan 23 kursiyere uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ALTSO’da düzenlenen törenle verildi.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerleri tebrik etti.

29 Nisan 2015 Çarşamba günü ALTSO Meclis Salonu’nda düzenlenen törene ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 7. Komite (Altın, gümüş, pırlanta alım satımı) Başkanı Ali Fuat Çıraklı, Eğitimci Eser Kurt ve kursiyerler katıldı.
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Akademi olarak eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, hedeflerinin görev süreleri boyunca 50 kişiye eğitim vermek olduğunu söyledi.

ŞAHİN: “DÜNYANIN HER YERİNDE GEÇERLİ”

Mücevher Danışmanlığı Kursu’nun önemine de değinen Başkan Şahin, “13-20 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz kursu başarıyla bitiren üyelerimizi tebrik ederim. Mücevher Danışmanlığı Sertifikaları dünyanın her yerinde geçerli olduğu için büyük önem taşıyor. Eğitimlerimize üyelerimizin ilgi göstermesi bizleri memnun ediyor” dedi.
ŞAHİN: “KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRECEĞİZ”

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapımı üstlenilen Turizm Meslek Yüksekokulu hakkında da bilgiler veren Başkan Şahin, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Başkan Şahin, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’le ikili görüşmelerimiz sonrasında turizmcilerimize ara eleman yetiştirebilmek için Turizm Meslek Yüksekokulu yapma kararı almıştık, kararımız ALTSO Meclisi’nde oy birliğimizle kabul edildi. Bu anlamda önemli ilerleme kaydettik. İnşallah, Allah izin verirse 2016 yılının Eylül ayına yüksekokulumuzu açmış olacağız” dedi.
ŞAHİN: “HEDEF 380 MİLYON TL GELİR”

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin Resmi Gazete’de onaylandığını açıklayan Başkan Şahin, üniversitenin bölgemize ciddi anlamda ekonomik katkı sağlayacağını söyledi. Şahin, “Üniversitemizdeki hocalarımızla yaptığımız değerlendirmede, 40 bin öğrenci sayısına ulaştığımız zaman iç ve dış projeler hariç, kış sezonunda devletten 100 milyon TL, öğrenci başına ortalama 700 TL, aylık öğrenci harcaması toplamda 28 milyon TL olmak üzere yıllık 380 milyon TL gelir hedefliyoruz” dedi.

Başkan Şahin’in konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.
Photo Gallery

MÜCEVHER DANIŞMANLIĞI SERTİFİKALARI VERİLDİ