Photo Gallery

ALTSO EV KADINLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

2804

ALTSO EV KADINLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda gerçekleştirilen “Ev Hanımları Yarışıyor” isimli yarışmada dereceye girenler kadınlar için plaket töreni düzenlendi.

Törene ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Banu Okan Kavukçu, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural ve kurul üyeleri katıldı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmaşlarını yürüten TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nun her yıl düzenlediği “Antalya’nın Kadın Girişimciler Yarışması” bu yıl Antalya’dan sonra  “Ev Hanımları Yarışıyor” adı altında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda Alanya’da yapıldı.
ALTSO organizasyonu ile  ev eksenli ürünler kategorisi ile yapılan yarışmaya katılım bir hayli fazlaydı. Yarışmada 1.’liğe Zekiya Akçalıoğlu, ikinciliğe Dursen Önal layık görülürken, aynı puanları paylaşan Solmaz Ulusoy ve Havva Düntaş 3’üncülüğü paylaştılar.
ŞAHİN; “KADINLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Öte yandan toplantının açılışında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, nüfusun yarısının kadın olmasına karşın girişimcilerin sadece yüzde 8’inin kadın olduğuna dikkat çekerek, “Böyle bir durumda kadınlara ticaret yaptırmamak israftır” dedi. Ülkemizde maalesef kadınların halen ekonomide yeterince yer edinemediğine de vurgu yapan ALTSO Başkanı, “Kadına sen bu işi yapamazsın, dur diyoruz. Ama biz böyle demeyeceğiz. Biz hadi yaparsın, gerekirse arkandayız diyoruz. Başarılı kadınların hikayelerine bakınız büyük bir mücadele göreceksiniz. Bu nedenle biz ALTSO Yönetimi olarak kadın ve genç girişimci kurullarını destekliyoruz. Oda tarihinde ilk kez yönetim kurulunda bir bayana yer verdik. Banu Okan Kavukçu arkadaşımız 1991 yılında kurulan odamızın ilk yönetim kurulu üyesidir. Bu sayıyı yükseltmek için yine de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.
ŞAHIN: “HEM EŞ HEM ANNE HEM GİRİŞİMCİ OLMAK ÇOK BÜYÜK MARIFET”

Sizler hem eş, hem üreten kadınlar olarak inanın erkeklerden çok daha üstünsüznüz. Bu yönünüzle değerlendirme yaparsak erkeklerin sizing kadar güçlü olmadığını görürüz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de son derece güvendiği kadınlarımıza bizler de güveneceğiz ve elele, omuz omuza başaracağız. Kadınsız başarı olmak. Nasıl tek bacaklı bir at koşamıyorsa, nasıl ki tek kanatlı bir uçak uçamıyorsa kadınları bazı haklardan mahrum kalmış ülkelerde gelişemez, yükselemez. Ben bu düşüncelerle ödül alan tüm hanımefendileri kutluyorum. Başarılarının da devamını diliyorum” dedi.
Başkan Şahin’den sonra söz alan Antalya İl kadın Girişimciler Kurulu icra Komitesi Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural da bugüne kadar yaptıkları çalışmalar, kurulunun amaç ve hedeflerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Öz Kural, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e de kadın girişimcilere verdiği önem nedeniyle teşekkür etti.
Photo Gallery

ALTSO EV KADINLARINI ÖDÜLLENDİRDİ