Photo Gallery

ALANYA FOX TV’DE TANITILACAK

4295

ALANYA FOX TV’DE TANITILACAK

ALTSO, Detur Seyahat Acentesi, Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi işbirliğinde Finlandiya’nın en önemli televizyon kanalı Fox TV’de Alanya’nın tanıtımı yapılacak.

Bilindiği üzere geçtiğimiz ay bu konuda çalışma başlatılmış ve ABD’deki kanalın merkezinden onay beklenmişti. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin bugün itibariyle onayın çıktığını müjdeledi.

Alanya’da yaşayan Finlandiya vatandaşlarının hayatından kesitlerin yer alacağı ve bununla beraber Alanya’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin de yansıtılacağı TV programı 20 bölümden oluşacak. 24 Kişilik bir televizyon ekibi ilçemize gelecek.

FOX TV’NİN ABD DEKİ MERKEZİNDEN ONAY ÇIKTI

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Finlandiya’nın Fox TV kanalında Alanya’nın anlatılacağı dizinin Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan kanalın merkezi tarafından onaylandığını söyledi. Şahin, dizi sayesinde Alanya’nın tanıtımının en güzel şekilde yapılacağını belirterek, “Alanya’mızın tanıtımı Fox TV tarafından güzel bir şekilde yapılacak. Alanya’nın anlatılacağı dizinin içeriğinde, Alanya’da yaşamını sürdüren Finli vatandaşların günlük yaşamlarının yanı sıra, Alanya’nın tarihi, turistik ve doğal güzellikleri yer alacak. Bunula birlikte yine ilçemizde alışveriş imkanları, inşaat sektörü ve köy alanlarıyla tarım konularına da değinilecek” dedi.
İSKANDİNAV KANALLARINDA RATİNG KIRAN PROGRAM

Söz konusu programda geçtiğimiz yıl da yine ilçemizde yaşayan yabancı rehberlerin hayatı işlenmiş ve rating rekorları kırılmıştı. Program sadece Finlandiya’da değil diğer İskandinav ülkelerinde büyük beğeni alıyor. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, gelecek yıl farklı konularda da Fox Tv ile çalışmaların devam edeceğini söyledi.

ŞAHİN: “ONLİNE TANITIM ÇOK ÖNEMLİ”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’nın tanıtımı için ALTSO olarak öncü olmaya devam edeceklerini söyledi. Şahin, “Alanya’nın tanıtımı için bu tür TV programları çok önemli. Biz bu tanıtımın sadece Finlandiya ile kısıtlı kalmasını istemiyoruz. Fox TV yayınları sadece Finlandiya’da değil, Norveç, İsveç ve Danimarka gibi İskandinav ülkelerinde de izleniyor. Sırasıyla bu ülkelerde de aynı türden programların da gerçekleştirilmesine öncülük edeceğiz.  Daha sonra diğer ülkelerde de bu tür programlarla, online tanıtım yapabiliriz. Bu kapsamda çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Turizmci Mehmet Tüzün ve Detur Seyahat Acentesi başta olmak üzere bu programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Şahin, Alanya’nın tanıtımı konusunda ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini söyledi.    


TAG


Photo Gallery