Photo Gallery

ALTSO BAŞKANI ŞAHİN: “ALANYA’NIN GÖZÜ AYDIN”

4332

ALTSO BAŞKANI ŞAHİN: “ALANYA’NIN GÖZÜ AYDIN”

Başbakan Ahmet Davutoğlu 15 Şubat 2015 Pazar günü ziyaret ettiği Antalya’da, Alanya’ya onlarca yıldır beklediği müjdeyi verdi.

Antalya’ya, ilçemizin Gururu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gelen Başbakan Davutoğlu, Alanya’da bir devlet üniversitesi kurulacağını müjdeledi. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin başta Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

ÇAVUŞOĞLU, ALTSO’NUN İFTAR YEMEĞİNDE AÇIKLAMIŞTI

Müjdeli haber ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, 2014 Ramazan ayında ALTSO tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Alanya’da devlet üniversitesi kurulması konusunda Sayın Bakanın yaptığı açıklamaları hatırlatarak, “Beklediğimiz büyük bir haberdi. Bu hayalin gerçekleşmesinde Sayın Bakanımızın çok büyük emeği var. Devlet Üniversitesi hem ilçemizin sosyal yaşamına ve hem de ekonomik hayatına büyük katkılar yapacaktır. Ben özellikle ekonomik hareketliliğin azaldığı kış dönemlerinde devlet üniversitesinin bölgemize çok büyük katkılar yapacağına yürekten inanıyorum. Alanya’nın gözü aydın” dedi.
“HAYALLER BİR BİR GERÇEKLEŞİYOR”

Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu döneminde hayal denilen birçok projenin hayata geçirildiğine de dikkat çeken Şahin, “Alanya-Gazipaşa Havalimanı daha düne kadar bir hayaldi. Ama bugün Airbus 321 lerin inmesi için çalışmalar yapılıyor. Bununla beraber diğer ulaşım sorunlarının da bir bir çözüldüğünü görüyoruz. Alanya’nın öncelikli projelerinin hayata geçiyor olmasından dolayı çok mutluyuz. Yakın zamanda golf alanları ve diğer birçok önemli projelerin de somut adımları atılacaktır. Sayın Bakanımıza bölgemiz için yaptığı çalışmalar için ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
Photo Gallery