ALTSO VE ALKÜSEM ORTAKLIĞINDA SORUMLU EMLAK DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

2111

ALTSO ve ALKÜSEM Ortaklığında Sorumlu Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı (120 Saat Online Eğitim)

5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’ne göre Taşınmaz Ticareti; Ticaret İl Müdürlükleri tarafından verilen Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesine sahip işletmeler tarafından yapılır.

14/10/2020 tarih ve 31274 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında; taşınmaz ticareti faaliyetinde bulunan gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarlara yetki belgesi verilmesinde aranan şartlarda değişiklikler yapılmış olup; değişiklik sonrasında;  Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler veya Milli Eğitim Bakanlığı’nca yetkilendirilen kurum ve kuruluşlar tarafından verilecek olan; taşınmaz ticareti konusunda en az 100 saatlik eğitimde başarılı olunması şartı da zorunlu hale getirilmiştir.

14/10/2020 tarihinden önce işletme ve sözleşmeli işletmeleri adına Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alan kişiler için Mesleki eğitim şartı muafiyeti 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olup o tarihe kadar 100 saatlik MEB veya Üniversite onaylı/imzalı taşınmaz ticareti eğitim sertifikasının Sisteme yüklenmemesi veya Ticaret İl Müdürlüklerine teslim edilmemesi durumunda işletmenin yetki belgesinin iptali söz konusu olacaktır.

Bu çerçevede, odamız ALTSO AKADEMİ çatısı altında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ALKÜSEM) işbirliğinde sektöre yönelik “120 Saatlik Sorumlu Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı” gerçekleştirilmektedir.

Online eğitim yöntemiyle gerçekleştirilen  eğitimlerimiz sonrası sınavlar da online yapılmaktadır. Sınava katılım sağlamak içim eğitim videolarının tamamının izlenme zorunluluğu olup eğitim süresince tüm ders videoları 7/24 açık olacaktır. Her aday dilediği zaman sisteme giriş yapabilmektedir.

Eğitim sonunda katılımcılara “Eğitim Sertifikası ” verilmektedir. Başvuru https://www.altso.org.tr/dilekce-ve-formlar/egitim-basvuru-formu/ adresinden veya odamıza eğitim şube müdürlüğünden yapılabilmektedir. Eğitim katılım bedeli 520,00 TL  olup, aşağıda paylaşılan hesap bilgilerine havale veya odamız veznelerinden yapılabilmektedir.

NOT: EĞİTİME BAŞVURULAR DEVAM ETMEKTEDİR

Üyelerimize önemle duyurulur.

Hesap Bilgileri

Türkiye Halk Bankası A.Ş.-Alanya Şubesi (0571)
Banka Hesap Adı: Alanya Ticaret ve Sanayi Odası
Hesap No:16000032
İBAN NO:TR91 0001 2009 5710 0016 0000 32