GENÇLERE 1.000.000 TL ÖDÜLLÜ GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

3863

‘’birFİKRİNmiVAR?” Yarışması İle Fikri Bul. Şirketi kur..

Gençlere girişimcilik ruhunu aşılamak, kendi şirketlerini kurarak tam bir girişimcilik deneyimi yaşatmak amacıyla düzenlenen, “birFİKRİNmiVAR?” girişimcilik yarışması bu yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Kazananlara, şimdiye kadar bir girişimcilik yarışmasında görülmemiş miktarda, toplam 1.000.000 TL değerinde ödüller verilecek. “birFİKRİNmiVAR?” yarışması, iş fikirleri  ve iş planı yarışması olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Parlak iş fikirlerinin ortaya çıkarıldığı ilk aşamadan sonra finale kalan 20 iş fikri  kapsamlı bir iş planı çalıştayına tabi tutuluyor. Bir fikrin şirketleşme aşamasına kadar geçirdiği tüm aşamaları uzmanlarından öğrenen gençlere GYİAD üyesi işadamları da tüm ikinci aşama boyunca koçluk ediyor. Yarışmanın finalinde, kazanacak en iyi fikirin sahibi ise LabX tarafından şirketleştirilme ve yatırımcı bulma sürecine girmeye hak kazanarak patronluk yolunda ilk adımlarını atmaya başlıyor. ”birFİKRİNmiVAR?” girişimcilik serüveni, bir ilk olarak, Türkiye’de veya yurtdışında yüksek öğrenim gören tüm yerli ve yabancı öğrencilere ve çalışan akademisyenlerin katılımına açık olacak. Son başvuru tarihinin 28 Şubat 2010 olarak belirlendiği yarışmada, Türkiye’den başvurular www.birfikrinmivar.com, ve yurtdışından başvurular www.doyouhaveanidea.com adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.
birFİKRİNmiVar? ‘da finalistlere verilecek 1.000.000 TL’lik ÖDÜLLER:

birFİKRİNmiVAR? Girişimcilik Serüveni, toplam 1.000.000 TL değerinde ödülleri ile genç girişimcilere benzersiz fırsatlar sunuyor. Birinci olan iş fikrine şu ana kadar bir girişimcilik yarışmasında görülmemiş değerde ödüller veriliyor; LabX tarafından kurulacak şirkete 300.000 TL’ye kadar melek yatırımcı sermayesi, WMG-Warwick University tarafından 300.000 TL değerinde İngiltere’de ofis alanı masrafları, kuluçka merkezi desteği ve network, Özyeğin Üniversitesi’nden 20.000 TL kurulum sermayesi ve 50.000 TL değerinde Yönetici Eğitim Bursu, Microsoft’tan dünyanın en ünlü risk sermayesi şirketlerinin toplanacağı EU VC Summit 2010’a katılma ve iş fikrini sunma fırsatı, ve UK Trade and Investment’dan İngiltere’de tüm masrafları karşılanmış bir haftalık İngiltere İş seyahati sunuluyor.

Microsoft’dan program kriterine uyan tüm sirketlere BizSpark program üyeliği hediye ediliyor. İkinciye ve üçüncüye sırasıyla WMG-University of Warwick’den 45.000 TL’lik ve 30.000 TL’lik yüksek eğitim bursu ve Özyeğin Üniversitesi’nden sırasıyla 30.000 TL ve 10.000 TL değerinde Yönetici Eğitim Bursu veriliyor.