ROTA ANTALYA-ŞEHRİN DİGİTAL HAFIZA HARİTASI HK.

91

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanmış olan Antalya Digital Hafıza Haritası “Rota Antalya” mobil uygulaması kullanıma sunulmuştur.

Android ve IOS işletim sistemlerinde çalışabilen Rota Antalya uygulaması, kullanıcılara kent merkezi ve ilçelerinin tarihi, kültürel, coğrafi değerler ve hikayelerini dört dilde yazılı ve sözlü olarak anlatmakta, tema veya rota tercihi yaparak gezme ve keşfetme imkanı sunmaktadır.

“Şehrin Hikayesi Rota’da, Rota Cebinde!” sloganı ile hayata geçen proje, Antalya’nın kırsal bölgelerinin ve turizm potansiyelinin daha güçlü tanıtılmasına ve şehrin değerlerinin hikayeleriyle öğrenilmesine olanak sağlamaktadır.

Rota Antalya sadece turistler için değil, Antalya’nın sakinleri için de geliştirilmiş bir mobil uygulama olup, hazırlanmış olan rotaların yanı sıra isteyenin kendi hazırlayacağı rota üzerinden de Antalya ve çevresini gezmeye ve bu tarihi ve kültürel değerlerimizi hikayelerini de öğrenerek daha iyi tanımaya imkan sağlamaktadır.

“Rota Antalya” uygulamasını indirmek ve detaylı bilgi edinmek için www.rotaantalya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.