Dosyalar

TEKNOFEST 2022-KARADENİZ

1186

T.C. Antalya Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden Odamıza gelen yazıda; ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında atılımını hedefleyen Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirme misyonuyla yürütülen faaliyetler kapsamında, her yıl düzenlenen ve bu yıl Karadeniz’de beşincisi gerçekleştirilecek olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin, 30 Ağustos- 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Söz konusu festivalin ülkemizde teknoloji üretmeye yönelik bireysel yetkinliklerin geliştirilmesi ve toplumsal bilincin artırılması hedefiyle Bakanlığımızın öncülüğünde hayata geçirilen önemli bir etkinlik olduğu belirtilmiştir.

Her yıl 100’e yakın ülkeden yarışmacı ve katılımcıların yer aldığı festival kapsamında düzenlenecek olan teknoloji yarışmalarına, Teknofest Karadeniz için başvuruların açıldığı ve son başvuru tarihinin 28 Şubat 2022 olduğu bildirilmiştir.

Teknofest 2022 Başvuru Kılavuzu ekli dosyada yer almakta olup, başvuru yapmak ve detaylı bilgiye ulaşmak için https://teknofest.org/tr/competitions/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

Ek: Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

 

 

 EKLER

  • Ek: Teknofest 2022 Tanıtım Broşürü (7,49 MB)