Dosyalar

TİCARET BAKANLIĞI İHRACAT SÜREÇLERİ VE YENİ NESİL DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

676

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden iletilen 14 Kasım 2023 tarihli ve 12370 sayılı yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından 21-22-23 Kasım 2023 tarihlerinde İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitimi çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Bakanlığın görev alanı dâhilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlenmektedir.

2023 yılı Ocak-Ekim döneminde Bakanlık tarafından “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” ve “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” adları ile hem fiziki hem de çevrimiçi olarak Ankara, Antalya, Konya, Ordu, Giresun, Tekirdağ, Kars, Erzurum illerinde olmak üzere 9 Fiziki, 26 çevrimiçi organizasyon gerçekleştirilmiş ve bu organizasyonlara toplam 14.653 kişi katılım sağlamıştır.

2023 yılı Eylül-Aralık döneminde, program içerikleri daha da geliştirilerek “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” adlı organizasyonlar gerçekleştirilmeye başlanmış olup, etkinliklerin Bakanlık tarafından uygun görülen İllerde fiziki olarak ve Bakanlık ev sahipliğinde 2-3 günlük programlar halinde Türkiye geneli çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Bu çerçevede, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olan ekte yer alan program akışı çerçevesinde 21-22-23 Kasım 2023 tarihlerinde çevrimiçi eğitim programı gerçekleştirilecektir. Eğitim programının sonunda zoom üzerinden on sorudan oluşacak çoktan seçmeli bir sınav gerçekleştirilecek olup sınavda en az yüzde elli başarı gösteren katılımcılara dijital Başarı Belgesi gönderilecektir.

Programa katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 17 Kasım 2023 tarihi saat 18.00’e kadar aşağıda yer alan kayıt linkinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ayrıca aynı mail adresi ile farklı kişiler tarafından başvuru yapılmaması önem arz etmektedir. E-posta adreslerinde hata olması durumunda katılım linki katılımcılara iletilememektedir. Başvuru sonrası herhangi bir onay maili iletilmeyecek olup başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 20 Kasım 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linki gönderilecektir.    

İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitimi Kayıt Linki: https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/

 

 

 

 

EK1: Eğitim Program Akışı

EK2: Duyuru Görseli

 

 

 EK

  • Program Akışı (125,00 KB)
  • GÖRSEL (112,40 KB)