UTOPYA TURİZM HALKA ARZ EDİLİYOR

3934

Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş hisselerinin yüzde 35,71’ini halka arz etmeye hazırlanıyor

Zekai Dursun tarafından 30 yıl önce Zekai Dursun A.Ş. olarak kurulan ve uzun yıllar inşaat sektöründe hizmet veren şirket, Kasım 2010’dan itibaren Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş. adı ile yeniden yapılandıktan sonra yeni yatırımlara yöneldi. 2007 yılında Alanya’da açtığı Utopia World Hotel ile turizm sektörüne de giren Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş.’nin, hisselerinin yüzde 35,71’inin halka arz edileceği açıklandı

Şirketin Sermaye Piyasası Kurulu’ndan  (SPK) gerekli izinleri tamamladığı ve 11-14 Şubat 2011 tarihlerinde talep toplama işlemine başlanacağı bildirildi. Yeterli talep aldığı takdirde 8 milyon lirası sermaye artırımı, 2 milyon lirası ise ortak satışı olacak şekilde toplam 10 milyon lira nominal değerdeki hisselerini 3,50 liradan satışa sunulacak.

Ütopya Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Dursun Karaca, Halka arzdan elde ettikleri taze kaynağı öncelikli olarak Utopia World Hotel’de yapılacak konferans salonunun finansmanında kullanmayı planladıklarına işaret ederek, bununla birlikte Ankara Esenboğa’da gerçekleştirilecek 200 konutluk proje için de start vereceklerini kaydetti. Ayşegül Dursun Karaca, ayrca Kıbrıs/Karpaz’da yapımı planlanan otel yatırımında da bu kaynağın kullanılacağını, bu yatırımların toplam maliyetini 35 milyon dolar olarak öngördüklerini söyledi. Ayşegül Dursun Karaca, önümüzdeki dönemde turizm yatırımlarını artıracaklarını ve başta İstanbul Anadolu yakası olmak üzere Antalya bölgesinde de yeni otel yatırımları düşündüklerini sözlerine ekledi.

UTOPİA WORLD’DE KONGRE MERKEZİ 2012’DE HİZMETE GİRECEK

Alanya’da Orman Bakanlığı’ndan 49 yıllığına kiraladıkları 115 bin m2 arazi üzerine kurulu 559 oda ve 1.118 yatak kapasitesine sahip  Utopia World Hotel’in yılda 10 ay açık kaldığını ifade eden Ayşegül Dursun Karaca, burada turizmi 12 aya çıkarmak için kongre turizmine yöneldiklerini dile getirdi. Yaklaşık 1.500 m2 alanda kuracakları kongre merkezinde tiyatro düzeninde 1000 kişi kapasiteli bir ana salonun dışında 3-4 küçük toplantı salonunun da bulunacağını kaydeden Ayşegül Dursun Karaca, yaklaşık 3 milyon TL’lik bu yatırım için tesisin kapandığı Kasım 2011’de inşaata başlanacağını ve büyük bölümü kapalı kalınan 2 ayda olmak üzere kongre merkezinin 2012 yaz sezonuna yetiştirileceğini belirtti.

Kongre merkezi yatırımı ile tesislerini 12 ay açık tutmayı hedeflediklerini söyleyen Ayşegül Dursun Karaca, böylece yılda ortalama 300 bin olan geceleme sayılarına 45-50 bin gecelemenin daha ekleneceğini vurguladı.

Bilgi İçin:
www.galatamenkul.com

www.utopyainsaat.com.tr