Foto Galeri

ALTSO AKADEMİ HIZ KESMİYOR

1587

ALTSO Akademi’nin 2020 yılı birinci dönem kişisel gelişim programları kapsamında ‘Stresle Başa Çıkma Yöntemi’ semineri ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminere ALTSO üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

ALTSO Akademi’nin 2020 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 07 Mart 2020 Cumartesi günü  ‘Stresle Başa Çıkma Yöntemi’’ semineri ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Uzm. Psk. Aylin Özkan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, stres ve stresin çözümlerini anlattı.

Seminere Stres Nedir? sorusuyla başlayan Özkan, stresin bilimsel olarak üç çeşidinin olduğunu söyledi. Özkan, “Stres yönetimi anlaşılması zor ve oldukça karmaşık olabilir, çünkü birbirinden farklı stres biçimleri vardır: Akut stres, episodik akut stres ve kronik stres olarak stres üçe ayrılır. Hepsi kendine özgü niteliklere, belirtilere, süreçlere ve tedavi şekillerine sahiptir” dedi.

Stresin hayatımızın normal bir parçası olduğuna değinen Özkan, çok fazla stresin ise başta kalp hastalığı, yüksek tansiyon, göğüs ağrısı ve kalp çarpıntısı olmak üzere pek çok önemli sağlık sorununa neden olabildiğine dikkat çekti.
Stresin çözümlerine de değinen Özkan, beslenme dengesi, sorumluluklar, spor gibi önemli konuların stresi azaltmada etkili olduğunu söyledi.

ALTSO Akademi’nin 2020 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri 14 Mart 2020 Cumartesi günü Dr. Bahar Eriş’in konuşmacı olarak katılacağı ‘Çocuklar Nasıl Başarır, 21. Yüzyıl Başarı Becerileri’ semineriyle devam edecek.

 

 
Foto Galeri

ALTSO AKADEMİ HIZ KESMİYOR