Foto Galeri

ALTSO AKADEMİ’DEN GÖRKEMLİ FİNAL

2796

ALTSO Akademi’nin 2018 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, Riccon İlhan Doğan’ın katıldığı Düşünce Okuma semineriyle sona erdi. Seminere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

03 Kasım Cumartesi günü Ünlü Yazar ve Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak’la başlayan ALTSO Akademi’nin 2018 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, Riccon İlhan Doğan’ın katıldığı Düşünce Okuma semineriyle sona erdi. Toplamda 7 seminerin gerçekleştirildiği programlara, Teoman Matlum, Fatma Gökçe Pınar gibi birbirinden önemli eğitmenler katıldı.

15 Aralık 2018 Cumartesi günü ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Düşünce Okuma seminerinde ise uygulamalı ve mizahi anlatımıyla katılımcılardan büyük beğeni toplayan Eğitimci Riccon İlhan Doğan, beden dili, ruh halinin mimiklere yansıması, jestler gibi konularda da ayrıntılı bilgi aktardı.

‘HANGİ DUYGUMUZU BÜYÜTÜRSEK O ÖNE ÇIKAR’

Uygulamaları testlerle katılımcılardan tam not alan Eğitimci Doğan, “Duygularımız davranışlarımız açısından çok önemli. Hangi duygumuzu beslersek o öne çıkar. Şefkat ve şiddet hepimizde var. Önemli olan hangisi öne çıkarabileceğimizi bilmek” dedi.
Öfke, sinir ve kızgınlıktan da bahseden Eğitimci Doğan, “Öfke saman yeli gibidir hemen geçer. Kızgınlık ise bir süreç ister. Sinir ise merdiven basamakları gibidir. Yavaş, yavaş oluşur. Basamaklar tek tek çıkılır sinir de, ama o şekilde de yavaş yavaş inilir” diye konuştu.

 




Foto Galeri

ALTSO AKADEMİ’DEN GÖRKEMLİ FİNAL