Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI

3228

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı 26 Haziran 2018 Salı günü gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 24 Haziran seçimlerini değerlendirerek, “Seçim sonuçlarımız vatanımıza, milletimize, dünya kenti Alanya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçte de tüm siyasi partilerle iyi ilişkiler içerisinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Üyelerle sık sık istişare toplantılarında bir araya geldiklerini aktaran Başkan Şahin, bu toplantılarda ortaya çıkan taleplerle ilgili olarak da “Üyelerimizden gelen talepleri vakit kaybetmeden çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz” dedi.
Üyelerden gelen talepler doğrultusunda gerekli kurumlarla görüştüklerine vurgu yapan Başkan Şahin, “Her ay düzenli olarak meslek gruplarımız kendi aralarında toplanarak, görüş alışverişinde bulunuyorlar. Bu toplantılardan çıkan kararlar yönetim kurulumuza ulaşıyor. Bizde yönetim olarak gerekli kurumlarla görüşerek ve toplantılar düzenleyerek üyelerimizin taleplerini mevzuat çerçevesinde yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

ŞAHİN: “TURİZM İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Üyelerden gelen turizm konusundaki taleplerden sonra Alanya Kaymakamlığı’yla iletişime geçerek ‘Turizm İstişare Toplantısı’ düzenlediklerini belirten Başkan Şahin, “Turizm istişare toplantısında; liman bölgesinde yaşanan sorunlar, haksız rekabete neden olan denetim eksikliği, 90’lı yıllarda alışık olduğumuz ama bu sene tekrar ortaya çıkan seyyar satıcı sorunları, çığırtkanlık ve hanutçuluk, ulaşım sorunları gibi birçok sorunu dile getirdik, doğrudan ilgililerine aktardık. Bu sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Turizm polisi konusunda da önemli adımlar atıldı. Bu hedefimize de en kısa sürede ulaşacağız” dedi.

Başkan Şahin, yine üyelerden gelen talepler doğrultusunda Ticaret İl Müdürü Seval Dizergonca ve Şube Müdürü Mesut İlter’in katılımıyla ‘İkinci El Motorlu Kara Taşıtları’nın Ticareti Hakkında’ yayımlanan yeni yönetmelikle ilgili bilgilendirme toplantısını düzenlediklerini ifade etti.

ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2017 yılı olağan genel kurul toplantısının geçtiğimiz hafta ALTSO’da yapıldığına dikkat çeken Başkan Şahin, “Allah’ın izni ile Alanya’mızın ihtiyacı olan bu projeyi birlik ve beraberlik içerisinde en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Mahalle aralarında sıkışıp kalan imalatçı firmalarımızı ve Alanya’mızı rahata kavuşturacağız” dedi.

Başkan Şahin ayrıca, gıda yardımları, iftar programı, komite toplantıları ve ALTSO’ya yapılan ziyaretler konusunda da meclis üyelerini bilgilendirdi.

 

 


ETİKET


Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI