ALTSO MESLEK YÜKSEKOKULU GELİYOR

9007

ALANYA ALTSO MESLEK YÜKSEKOKULU YAPIMINA İLİŞKİN PROTOKOL ODAMIZ İLE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İMZALANDI.

Odamız kendi adını taşıyacak olan meslek yüksekokulu için ilk adımı attı. Bu amaçla bugün Odamızile Akdeniz Üniversitesi arasında bir protokol imzalandı.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Akaydın, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Taç, Meclis Başkanı Metin Atalay, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Dere, Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ALTSO Meclis Üyeleri katıldı…

Toplam 1275 öğrenci kapasiteli, 21 derslikli olarak projelendirilen ALTSO Meslek Yüksek Okulu’nun inşaatına en kısa süre içinde başlanacağı açıklandı.

İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Oda Başkanımız Kerim Taç, “ Odamız kurulduğu günden bu yana eğitim çalışmalarına büyük önem verdi. Onbinin üstünde turizm çalışanına mesleki eğitim sertifikası dağıttık. Bu yetmedi kurumumuza ait bir eğitim şubesi ve hizmet binamızın arkasında bir eğitim merkezi kurduk. Bunlarla hep gurur duyduk. Ama bugün çok önemli bir iş yapıyoruz. Alanya Üniversitesi için dev bir adım atıyoruz. Biz Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Meslek Yüksekokulunun fiziki tüm yapısını tamamlayacağız. Sayın Rektörümüz de buranın hizmete girmesi yönündeki prosedürleri tamamlayacak. Bu işbirliği için Sayın Rektörümüze şükranlarımızı sunarız” dedi.

3 Yıldır sürdürdüğü rektörlük görevi esnasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile çok önemli projelere imza attıklarını ve bu başarılı çalışmaların kendi dönemine rastlamasından çok mutlu olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Akaydın, “25 Yıllık Akdeniz Üniversitesi tarihinde Alanya ile son üç yıldır uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik. Daha önce bitmez denen Alanya İşletme Fakültesi’ni de ALTSO nun değerli katkılarıyla gerçekleştirdik. Bugün de bu tarihi günde ALTSO Meslek Yüksekokulu için işbirliği yapıyoruz. Bu dev adımın Alanya Üniversitesi kurulması yönünde önemli olduğunu düşünüyorum dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Akaydın ayrıca, ALTSO Meslek Yüksekokulu binası tamamlanmadan fakülte bünyesinde birimleri açacak imkana sahip olduklarını da sözlerine ekledi.

Meslek Yüksekokulunun açılmasıyla beraber Alanya’da sosyo-ekonomik, kültürel gelişmelerin şehre yansıyacağını belirten Kaymakam Hulusi Doğan ise, “Eğitim yatırımlarında ülkemizde lider olan Alanya halkı şimdi de kendi imkanları ile meslek yüksekokulunu yaptırıyor. Emeği geçenleri takdir ve tebrik ediyorum” dedi.