Foto Galeri

ALTSO’DA ÜYE AİDATLARINA YİNE ZAM YOK

2994

ŞAHİN: “4. YILIMIZDA DA ÜYE AİDATLARINA ZAM YAPMIYORUZ”

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, 2016 yılı son olağan meclis toplantısı 27 Aralık 2016 Salı günü ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

ALTSO Meclisi’nde geçtiğimiz 3 yılda olduğu gibi gelecek yıl da üye kayıt ve aidat ücretlerine zam yapılmazken, 2017 yılı denk gelir-gider bütçesi, 5 milyon 150 bin TL olarak kabul edildi.
Meclis Başkanı Metin Atalay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.
Başkan Şahin ayrıca, geçtiğimiz 3 yıl da olduğu gibi bu yıl da oda kayıt ücreti ve aidatlara zam yapılmayacağını müjdeledi. Başkan Şahin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üye kayıt ve aidatlarına zam yapmadık. Bu konuda da elimizi taşın altına koyuyoruz ve 2017 yılı içinde üye kayıt ve aidatlarına zam yapmıyoruz” dedi.
Konuşmasının başında meclis üyelerinin geçtiğimiz Mevlit Kandili’ni ve yeni yılını kutlayan Şahin, “Öncelikle üyelerimizin ve tüm halkımızın Mevlit Kandili’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2017 yılının ise huzurun, başarının, sağlığın, bölgesel kalkınmanın yaşandığı bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.
ŞAHİN: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Oda yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Şahin, 2016 yılının da genel bir değerlendirmesini yaptı. Başkan Şahin, “2016 yılında ülke çapında ekonomimizi etkileyen çeşitli sorunlar yaşadık. Yaşanan olumsuzlukların da doğal olarak turizm kenti olan Alanya’mıza yansımaları oldu. ALTSO olarak bu olumsuzlukların üyelerimize yansımalarını azaltmak için çeşitli projeler düzenledik, toplantılar gerçekleştirdik. Acil önlem planları yaptık. Oda başkanlarımızla bir araya gelerek, yerel yönetimlerden üyelerimize mevzuat çerçevesinde vergi kolaylığı istedik. Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun önderliğinde bakanlarımızla görüştük. Bakanlarımızla yaptığımız görüşmelerde, yakıt desteğinden, SGK indirimine kadar birçok konuda destek istedik. ALTSO olarak bu zor günlerde üyelerimiz için elimizi taşın altına koyduk. Bundan sonraki süreçte de elimizden gelen her türlü çabayı gösterip, üyelerimiz için proje yapacağız” dedi.
ŞAHİN: “HALİMİZİN TEMELİNİ ATTIK”

Türkler Mahallesi Gökçeler mevkiine temeli atılan Yeni Toptancı Hali’ni değerlendiren Başkan Şahin, “Odamız öncülüğünde projesi hazırlanan toptancı halimizin temelini attık. Göreve geldiğimiz zaman hal komisyoncusu ve tüccarı olan üyelerimiz yapımı düşünülen yeni toptancı hali konusunda bizleri görevlendirmişti. Bizler de üyelerimizden aldığımız güçle halde faaliyet gösteren üyelerimiz ile hiç ara vermeden çalışmalarımız sürdürdük ve projeyi Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na teslim ettik. Sorunlardan kaçmadık. Üyelerimizin istediği gibi projeyi çizdirdik. Sonunda da üyelerimiz istediği şekilde projemiz ortaya çıktı. 10 Aralık 2016 Cumartesi günü de projemizin temelini attık Bundan sonra da projenin inşaat çalışmalarını yakından takip edeceğiz. Ben tekrar yeni toptancı halimizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
‘Alanya’da Alışveriş Var’ projesi hakkında da bilgi veren Başkan Şahin, “Alanya’mızda durgun ekonomiyi canlandırmak için düzenlediğimiz Alanya’da Alışveriş Var projemize rekor katılım oldu. 77 gün süren projenin sonunda yapılan çekilişe, 95 milyon katılım hakkı elde edildi” dedi.
Türkiye-Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu 5’inci Toplantısı kapsamında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un da Alanya’ya geldiğine vurgu yapan Başkan Şahin, “Alanya’mız için müthiş bir tanıtım oldu. Toplantının Alanya’mızda düzenlenmesini sağlayan Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Başkan Şahin, Alanya Eski Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven, Letonya Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts, ALTİD ve İTÜ KKTC Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya’nın ALTSO’ya yaptığı ziyaretlerden de bahsetti.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Akdeniz Bölge Toplantısı’na da katıldığını açıklayan Başkan Şahin, “Toplantıda TOBB Nefes Kredisi ve Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun tedbir paketiyle ilgili de görüş alışverişinde bulunduk” dedi.
ŞAHİN PLAKET TAKDİM ETTİ

Başkan Şahin, meclisin dilek ve temenniler bölümünde şirket değişikliği sebebiyle meclis üyeliği düşen Ahmet Dayanç ve Mustafa Doğan’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Foto Galeri

ALTSO’DA ÜYE AİDATLARINA YİNE ZAM YOK
ALTSO’DA ÜYE AİDATLARINA YİNE ZAM YOK