Foto Galeri

ALTSO’DA YOĞUN GÜNDEM

897

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından yönetim kurulu faaliyetleri ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından meclis üyelerine aktarıldı.

Enflasyonla Mücadele Programı hakkında bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Son dönemde döviz kurlarında yaşanan artış ve bu sebeple piyasalarda görülen sıkıntıların ardından hükümetimiz bir takım eylem planlarını hayata geçirdi. Bunlardan bir tanesi de Enflasyonla Mücadele Programı’dır. Artan enflasyon; hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkiliyor. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan enflasyonla mücadele programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Üyelerimizi de destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

ŞAHİN: “AVOKADONUN COĞRAFİ İŞARETİNİ ALDIK”

‘Alanya Yenidünyası olarak tescilini Alanya’mıza kazandırdığımız muşmuladan sonra avokadonun da tescilini aldık’ diyen ALTSO Başkanı Şahin, “Yenidünyanın ardından avokadonun da tescilini Alanya’mıza kazandırdık. Artık literatürde Alanya Avokadosu olarak yer alacak. 2015 yılından bu yana uzun uğraşlar sonucu geçtiğimiz günlerde bütün işlemler tamamlandı ve tescili almaya hak kazandık. Gerek tarım sektöründe Alanya’mızın farkındalığını yaratmak açısından, gerekse Alanya’mızın tanınırlığı konusunda coğrafi işaret tescilleri büyük önem arz ediyor. Bu açından da gerek Alanya Yenidünyası, gerekse Alanya Avokadosu’nun tescilleri ile büyük bir başarı elde edilmiş ve Alanya’mız için büyük bir farkındalık oluşturulmuştur. Ben bu konuda emeği geçen herkese sizlerin huzurlarında bir kez daha teşekkür ediyorum. Avokado için bir de slogan oluşturduk. ‘Üretirsen gelirin, tüketirsen sağlığın artır’ diyoruz. Alanya Avokadosu tescili tekrardan Alanya’mıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Başkan Şahin, 24 Ekim Çarşamba günü başlayacak olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda da Alanya standı açacaklarını ve Alanya Avokadosu ile Alanya Yenidünyasını burada tanıtacaklarını belirterek, ALTSO üyelerini ve vatandaşları da YÖREX fuarına davet etti.

LETONYA İŞ GEZİSİ

25 Kasım’da gerçekleştirilecek olan KOSGEB Destekli Letonya İş Gezisi hakkında da bilgiler veren Başkan Şahin, “25-28 Kasım 2018 tarihleri arasında Letonya Riga’ya KOSGEB destekli bir iş gezisi organize ettik. Gezimizin KOSGEB destekli olması için ekstra çaba sarf ettik. Çünkü mevzuata uygun planlı ve programlı bir şekilde organize edilen geziler için katılım bedelinin yüzde 50’sini KOSGEB üyelerimize geri ödüyordu. Geçtiğimiz hafta yapılan revizyon çalışmaları ile birçok destekte olduğu gibi iş gezilerine de destek yüzde 50’den, yüzde 60’a çıkarıldı. Bu amaçla gerçekleştireceğimiz iş gezisi organizasyonlarına, gelen talepleri de dikkate alarak bir yenisini eklemek istedik.  Yoğun katılım talebi ile karşı karşıya kaldığımız Letonya gezisi için destek istediğimiz Letonya Büyükelçisi Sayın Peteris Karlis Elferts 08 Ekim 2018’de bizzat odamıza gelerek, iş gezimiz konusunda görüş alışverişinde bulundu. Söz konusu gezinin organizasyonu, programlanması ve vize konusunda elinden gelen desteğin verileceği ile ilgili yazıyı da elden bizlere teslim etti. Ben şimdiden organizasyonumuza verdiği ve vereceği desteklerden dolayı Sayın Büyükelçiye teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Şahin ayrıca, ALSİAD toplantısına gerçekleştirilen katılım, bütçe ve komite toplantıları, ROTARY Kulübü tarafından takdim edilen plaket, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan,  Halk Bankası Bölge Müfettişi Kürşat Güven ve Alanya Şube Müdürü Murat Şankal, Alanya Elektrikçiler Odası Başkanı İlyas Bayır, Mahmutlar Otobüsçüler Kooperatifi’nin ziyaretleri konusunda da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Şahin, 03 Kasım’da Aşkım Kapışmak semineriyle başlayacak olan ALTSO Kişisel Gelişim Seminerleri 2018 Yılı 2. Dönemi hakkında da meclis üyelerine detaylı bilgi aktardı.
Foto Galeri

ALTSO’DA YOĞUN GÜNDEM