Foto Galeri

ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA

4255

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiği geleneksel iftarına 3500’ü aşkın davetli katıldı.

Club Park Alanya’yı tamamen dolarken, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin birbirinden önemli mesajlar verdi. Sayısal bir rekorun yaşandığı İftarın onur konuğu her zaman olduğu gibi yine Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu. İftarda gösterime sunulan ve ALTSO Yönetim Kurulunun 4 yıllık çalışmalarının yer aldığı film de üyelerden büyük beğeni aldı.

ŞAHİN’DEN MARKA PROJE!…

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, geçmişe ve sarsılmaz güvene dayalı bir dostluğu olduğu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun her zaman kendilerine destek olması nedeniyle şükranlarını iletirken, başta İskele ile Yat Limanının yer değiştirilmesi olmak üzere üyelerden gelen talepleri de Bakan Çavuşoğlu’na iletti. Şahin, İskeledeki yatların Akan mevkiindeki marinaya, oradaki yatlarında şehrin göbeğinde yer alan İskele’ye taşınmasının Alanya’nın marka değerini yükselteceğine dikkat çekti.

“ALTSO ÇALIŞIYOR, ALANYA KAZANIYOR”

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da çalışkanlığı ile örnek bir duruş sergileyen ALTSO başkan ve yönetimini bir kez daha tebrik ettiğini belirterek, “Kardeşim Mehmet Şahin hiç durmuyor. Her konuda elini taşın altına koyuyor. Özellikle son dönemlerde yükseköğrenime çok büyük katkı yaptı. Manavgat TSO Başkanım da burada. O da yükseköğrenime çok önem verdi. Dostum Şahin ve Boztaş başkanım adeta bu konuda yarışıyorlar. Onlar yarışıyor Alanya ve Manavgat kazanıyor” dedi.

ŞAHİN; “BAKANIMIZIN EMRİNDE OLMAK BİZİM İÇİN ONURDUR”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer aldığı iftarda üyelere seslenen Başkan Şahin, yakın dostu Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu ile geçmişte birlikte çıktıkları yolda ömrünün yettiği kadar yürümeye devam edeceğini dile getirerek,” Sayın Bakanımız bizi bugüne kadar hiç sahipsiz bırakmadı. Hizmet getirirken onun sadece isminin yettiği yerler oldu. Kendisi ile yıllar öncesine ve sarsılmaz güvene dayanan bir dostluğumuz var. Saygıdeğer büyüğümüz bizim kaptanımızdır ve onun emrinde olmak bizim için bir gururdur, görevdir. Rabbim bize ömür verdikçe de yanında olmaya devam edeceğiz. Hiçbir sebep ona duyduğumuz sevgi ve saygıda en küçük aksamaya neden olamaz. Bu duygulardan hareketle ben bir kez daha Sayın Bakanıma, kıymetli dostuma bize duyduğu güven ve destekleri nedeniyle şükranlarımı ve en derin saygılarımı sunarım”” dedi.

^ŞAHİN;”ALTSONUN SAHİBİ ÜYELERİDİR”

Konuşmasının devamında üyelerin kendisine gösterdiği teveccüh karşısında duygularını dile getiren ALTSO başkanı, “ Bugüne kadar üyelerle bu kadar sık birlikte olunamamış. Ancak biz göreve geldiğimiz 2013 Haziran ayından bu yana üyelerimizin ayağına gitmeyi kendimize şiar edindik. Biz ya onların ayağına gideriz, ya onlarla böyle güzel günlerde bir raya gelerek duygu ve düşüncelerimizi paylaşırız. Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz iftarımızın geleneksel hale geldiğini görmek çok sevindirici. ALTSO nun gerçek sahibi sizlersiniz. Biz sadece sizin bize verdiğiniz kutsal emanetin bekçisiyiz. Bütün başarılı çalışmalarımızı üyelerimizden aldığımız güçle gerçekleştirdik. Biz büyük bir aileyiz. Alanya’mızın Gururu Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun önderliğinde Alanya’mıza hizmet etmekten onur duyuyoruz” dedi.

İftara Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Alanya Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, oda ve dernek başkanları, ALTSO Yönetim ve Meclis Üyeleri, ALTSO ve diğer oda üyeleri ve yabancılar katıldı.

ŞAHİN: “ALTSO ÜYESİ OLMANIN AYRICALIĞINI HİSSETTİLER”

Başkan Şahin, göreve geldikleri günden bu yana üye odaklı çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana üyelerimizden aldığımız güçle üye odaklı önemli çalışmalar yaptık. ALTSO Ankara İrtibat Ofisi’ni açtık. Bu sayede Ankara’ya giden üyelerimiz ve Alanyalı vatandaşlarımız kendilerini yalnız hissetmediler. Cenaze aracını hizmete soktuk. Bu sayede üyelerimizin kötü gününde de yanlarında olduk. Vize ofisi, avantaj kart ve ücretsiz hukuk bürosunu üyelerimizin hizmetiden açtık. Üyelerimiz, ALTSO üyesi olmanın ayrıcalığını hissettiler. Göreve geldiğimiz günden bu yana üye aidatlarına da zam yapmadık” dedi.

ALTSO Yönetimi olarak Alanya’da yaşanan sorunlarda ellerini taşın altına koyduklarını belirten Başkan Şahin, “Alanya’mızda su sporlarında, iskele tartışmalarında, yerleşik yabancıların sorunlarında, beton fiyatlarında ve ASAT ile CLK konusunda yaşanan sıkıntılarda elimizi taşın altına koyduk. Yetkili mercilerle görüşüp, hem üyelerimizin hem vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde Alanya’mızda yaşamasına katkıda bulunduk” dedi.

ŞAHİN: “REKOR SÜREDE TAMAMLADIK”

ALTSO’nun eğitime büyük önem verdiğini de belirten Başkan Şahin, “ALTSO Yönetimi olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Gerek kişisel gelişim seminerlerimiz, gerekse mesleki kurslarımız hız kesmeden devam ediyor. Binlerce kişiye sertifika verdik. Ayrıca Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun önderliğinde Alanya’mızda kurulan devlet üniversitesine de sessiz kalmadık. ALTSO Turizm MYO’yu rekor bir şekilde 5 buçuk ayda tamamlayarak ALKÜ’nün hizmetine sunduk. Alanya’mız için eğitim çok önemli. Vazgeçilmezse vazgeçilmezlerimizden bir tanesi de eğitim” dedi.

ŞAHİN: “ÜYELERİMİZ İÇİN TALEPTE BULUNDUK”

Geçtiğimiz yıl kötü geçen turizm sezonunun ardından esnafların taleplerini yerel yönetimlere ilettiklerine dikkat çeken Başkan Şahin, “Esnafımızın taleplerini belediyelerimize ilettik. Çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, eğlence vergisi, emlak vergisi, işgaliye vergisi, imarla ilgili harçlar konusunda belediyelerimizden yasal mevzuat çerçevesinde esnafımız için destek talebinde bulunduk” dedi.

ŞAHİN: “TANITIMDA SORUMLULUK ALDIK”

Başkan Şahin, “Yurt dışı fuarlarda Alanya’mızın tanıtımını en iyi şekilde yaparak, tanıtımda sorumluluk aldık. Bu konuda buradan tekrar söylüyorum, tanıtımda aldığımız sorumluluktan asla kaçmadık, kaçmayacağız. Rusya krizinde önemli adımlar attık. Alanya’mızda yaşayan Rus vatandaşlarla kahvaltılı istişare toplantısı organize ettik. Sağolsun Sayın bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu da o toplantımıza katıldı. Rus vatandaşlara verdiğimiz değeri gösterdik. Yine yabancı şirket ortakları ile toplantı yaptık, MENA ülkelerinin temsilcilerini Alanya’mızda ağırladık, onlara Alanya’mızın güzelliklerini anlattık. Alanya’mızın huzurlu ve güvenli bir şehir olduğundan bahsettik” dedi.

ÇAVUŞOĞLU’NA TALEPLERİ BİLDİRDİ

Başkan Şahin, İskele ile Yat Limanı’nın yer değiştirmesi, İskandinav ve diğer Avrupa ülkelerinden Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na uçak seferlerinin arttırılması, beton fiyatları ve göç idaresi konusunda da önemli talepler Bakan Çavuşoğlu’na iletti.

Başkan Şahin ayrıca, AKDAĞ Kayak Merkezi, Golf Merkezleri, Doğalgaz, Hal Projesi, Güzelbağ Sanayi Sitesi, Köprülü Kavşaklar, Rus Medya Forumu, G20 Zirvesi, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Alanya’ya gelişi konularında büyük emekleri olan Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

HARPUTLU TEBRİK ETTİ

Başkan Şahin’den sonra konuşan Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ise, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e ve yönetimine birlik ve beraberliği en güzel şekilde iftar organizasyonunda sergiledikleri için teşekkür etti. Mübarek Ramazan Ayı’nda bu tür organizasyonların topluma örnek olduğuna değinen Harputlu, ALTSO yönetimini tebrik etti.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN ŞAHİN’E TEBRİK

ALTSO’nun her yıl Ramazan Ayı’nda iftar organizasyonunu geleneksel hale getirdiğine vurgu yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kaymakamımız Mustafa beyin de dediği gibi birlik beraberliğin en güzel örneği bu tür toplantılardır. Ben her yıl böyle bir güzel organizasyonda Alanya’mızı birleştiren ALTSO Başkanı Değerli Kardeşim Mehmet Şahin’i tebrik ederim” dedi.

ÇAVUŞOĞLU: “EĞİTİMDE YARIŞIYORLAR”

ALTSO’nun Alanya için önemli projelere imza attığına değinen Bakan Çavuşoğlu, iftarda yer alan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş ile ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in eğitim alanında yarıştıklarını söyledi. Bakan Çavuşoğlu, “ALTSO ve MATSO iki tane çalışkan başkan ve yönetime sahip. İkisine tebrik ediyorum. İki kurumda eğitim alanında adeta birbirleriyle yarışıyor. Birisi okul yaptırıyor diğeri de okul yaptırıyor. Birisi proje üretiyor diğeri de proje üretiyor. Böyle çalışkan başkanlara her kurumun ihtiyacı var” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, ayrıca iftarda yaptığı konuşmada Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğuna vurgu yaptı. Mazlumun hakkını savunduklarını belirten Çavuşoğlu, “Önceliğimiz birliği, dirliği korumak, güçlendirmektir. Bölgede ciddi sıkıntılar var. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bölgede ve dünyanın her yerinde sorunlar var. Zor şartlar altında yaşayan, evini terk etmek zorunda kalan insan sayısı çok. 60 milyon insan o veya bu sebepten evini terk etmek durumunda kaldı” dedi.

Bölgedeki gelişmeleri eleştiren Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’ye insan hakları, demokrasi dersi vermeye çalışan zalim rejimlerin kendi çıkarları için destek verdiği zulümleri meşru göstermeye çalıştığını söyledi. Her zaman haklıyı savunduklarını belirten Çavuşoğlu, “Suriye’de ateşkesin tesis edilmesi, barışın sağlanması, siyasi çözümün yine tesis edilmesi için en çok çaba gösteren biz olduk. Halep’te 45 bin insan ölüme mahkum edildiği zaman Türkiye’den başka, o insanları kurtarmak için kılını kıpırdatan başka ülke olmadı ama Türkiye, Rusya ile beraber Halep etrafında ateşkesi sağlayarak, 45 bin insanı kurtarmıştır. Ondan sonra ateşkesi Suriye geneline yaydık. Şimdi ise Suriye’de siyasi çözüm için çalışıyoruz, çatışmasız bölgeler oluşturuyoruz. Mücadele devam edeceğiz” diye konuştu.


ETİKET


Foto Galeri

ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA
ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA
ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA
ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA
ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA
ALTSO’DAN BİR REKOR DAHA