Foto Galeri

BAŞKAN ŞAHİN, MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

1104

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.
25-28 Kasım tarihlerinde Letonya’ya düzenlenecek olan KOSGEB Destekli İş Gezisi hakkında konuşan Başkan Şahin, “KOSGEB destekli iş gezilerimize devam ediyoruz. Önceki gezilerimizde KOSGEB gezinin yüzde 50 maliyetini karşılıyordu. Artık yüzde 60 karşılıyor. Yani geziye katılan iş adamlarımızın gezi ücretlerinin yüzde 60’ını KOSGEB karşılıyor. Ayrıca daha önce oda olarak KOSGEB’e başvurup geziyi düzenliyorduk. Artık yeni sisteme geçildi. TOBB aracılığıyla KOSGEB’e başvuruluyor. Biz de ALTSO olarak TOBB’a KOSGEB destekli iş gezisi için başvurup, onay olan ilk oda olduk. Bu da bizleri oldukça mutlu etti” dedi.

ŞAHİN: “GÜZELBAĞ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Güzelbağ Sanayi Sitesi’yle ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Hüsamettin Elmas’ı ziyaret ettiklerini belirten Başkan Şahin, “İnşallah Alanya’mızın da marka değerine önemli bir katkı sunacak, Alanya’mızın ihtiyacı olan bu projeyi tamamlayıp mahalle aralarına sıkışıp kalan imalatçı firmalarımızı rahata kavuşturacağız. Hüsamettin beyi ziyaretimizde de 18. Madde uygulaması konusunda görüş alışverişinde bulunup, çalışmaların en kısa zamanda başlatılacağı ve tamamlanacağının sözünü aldık” dedi.

24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen YÖREX Fuarı hakkında da bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Alanya’mızın yöresel ürünlerini YÖREX’de tanıttık Ayrıca geçtiğimiz aylarda coğrafi işaretini Alanya’mıza kazandırdığımız Alanya Yenidünyası ve Alanya Avokadosu’nu da fuarda sergileme şansı bulduk. Standımız çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayıp, ilgi odağı oldu” dedi.

Eğitim faaliyetlerine ALTSO Yönetimi olarak büyük önem verdiklerini belirten Başkan Şahin, “2018 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri’mize 03 Kasım Cumartesi günü Yazar ve Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak’la başladık. Üyelerimiz ve vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Eğimlerimiz 15 Aralık tarihine kadar her cumartesi devam edecek” diye konuştu.

Her kandilde olduğu gibi Mevlid Kandili’nde de vatandaşlara kandil simidi ikram ettiklerini belirten Başkan Şahin, komite toplantıları ve ALTSO’ya yapılan ziyaretler konusunda da meclis üyelerini bilgilendirdi.
Foto Galeri

BAŞKAN ŞAHİN, MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ