Foto Galeri

BAŞKAN ŞAHİN’DEN GÜZELBAĞ MÜJDESİ

3244

ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleriyle toplantıda bir araya gelen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, kooperatifle ilgili gelinen son noktayı üyelerle paylaştı. Başkan Şahin “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım sanayi sitemizin yer tahsisini onayladı. Sırada 18. Madde uygulaması var. Alanya’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Şahin, gelinen son noktayı üyelerle paylaştı.

ŞAHİN; “SİZLERDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ İLE BAŞARDIK”

ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Kooperatif Başkanı Mahmut Köse ve çok sayıda kooperatif üyesi katıldı. Başkan Şahin konuşmasına, “Sizlerden aldığımız güç olmasaydı bu kadar kısa sürede bu kadar büyük aşama kaydetmemiz mümkün olmazdı. Allah hepinizden razı olsun. Bana güvendiniz ve kurduğumuz kooparatife üye oldunuz. Başta kooparatif başkanımız Mahmut Köse abimiz olmak üzere hepinize teşekkür ederim.” dedi

ŞAHİN: “PROJE 2011 YILINDA DİREĞE TOSLAMIŞTI”

Kooperatifin geçmişiyle ilgili bilgi veren Başkan Şahin, “18 Haziran 2013’te hizmet bayrağını devraldığımızda genel sekreterimizden odada devam eden, takip edilen projeleri görmek istediğimi söyledim. O dönem çok organize sanayi sözleri vardı. Sürekli basından izliyorduk. Ancak baktım ki organize sanayi için  2011 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı buraya enerji veremeyeceğini açıklamış ve  dosya da kapanmış. Yani organize sanayi direğe toslamış. 2011’den sonra bir tane yazışma yok. Biz sanayici dostlarımızla, başta Mahmut Köse olmak üzere ne yapabiliriz dedik. Bu kapsamda  sizlerle birlikte bir kooperatif kurduk. Bu süreçte kendi işim gibi bunu takip ettim. ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi’ni kurmamız için yani oradaki yerleri tahsis ettirebilmemiz, ihalesiz alabilmemiz için imarda küçük sanayi sitesi olması gerekiyordu. Ancak Güzelbağ’daki yer imar planında sanayi sitesi olarak lekelenmiş. Bu 5 dönüm orada, 7 dönüm orada, 10 dönüm orda toplam 200 küsur dönüm yerdi. Tek tek satın almaya kalksak mutlaka yanında komşusu ihaleye girecekti. Çok yorulacaktık. Mümkün de olmayacaktı. Biz de bu kapsamda yine girişimciliğimizi ön plana çıkararak ne yapabiliriz dedik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki yetkiyi Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne aldık. Büyükşehir’e de biz bu yetkiyi de almak istiyoruz diye talep ettirdik” dedi.

ŞAHİN: “LEKEME İŞİNİ ÜCRETSİZ OLARAK YAPTIRDIK”

Başkan Şahin, “Şehir plancısı arkadaşlarımızla oturduk, çalıştık. Lekeleme işlerini 600-700 bin TL bedeli olan işi burada arkadaşlarımızla ücretsiz olarak Alanya menfaati için bunu yapmamız lazım dedik. Bunun sadece gitmek isteyen imalatçı firmalar için değil, herkesin yararına olacağını, şehrin marka değerini artıracağını açık dille anlattım. Bu kapsamda hiç ücret ödemeden arkadaşlarımıza bu projeyi çizdirdik. Bunu Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne onaylattık. Dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan zemin etüdüyle ilgili yetkililer istedik. Bunları parça parça, aşama aşama takip ettik. Sonra Maliye Bakanlığı’ndan buradan Alanya Milli Emlak Müdürlüğü’nden, Alanya Mal Müdürlüğü’nden talep ettik. Elden dosyayı takip etmek suretiyle Antalya İl Defterdarlığı’ndan da onaylattı. Maliye Bakanlığı’na gittik. Bakanlıktan incelemeler, komisyonlar hepsini takip ettik. En son toplantıda konunun Başbakanlık’a gittiğini söylemiştim. Bir önceki toplantıda Başbakan Binali Yıldırım’ın da imzalayıp yerin tahsisini gerçekleştireceğini sizlere ifade etmiştim” dedi.

BAŞKAN ŞAHİN: “SAYIN ÇAVUŞOĞLU OLMASA BU KADAR HIZLI OLMAZDI”

Her türlü eleştiriye açık olduklarını ifade eden Başkan Şahin, “”Dışişleri Bakanımız Alanya’mızın Gururu Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun adını çok söylüyoruz diye bizi eleştiriyorlar. İnanın ben ne kadar beşeri ilişkilerim de güçlü olsa, gitsem her gün takip etsem Bakanımız Sayın Çavuşoğlu olmasa,  bu kadar hızlı projelerimizi gerçekleştiremezdik. Ben açıkça ifade etmek istiyorum. Yiğidi öldür hakkını yeme. Hiçbir zaman ideoloji adamı olmadım. Burada odamızın olanaklarını bütün siyasi partilere açtık. Kriterimiz sadece milli ve manevi değerler oldu. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan herkesi kucakladık. Kimseyi ötekileştirmedik. Sizlerin huzurunda tahsisin gerçekleşmesinde en çok emeği olan Alanya’mızın Gururu Sayın Çavuşoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

ŞAHİN; “18.MADDEYİ UYGULATACAĞIZ”

Başkan Şahin, “Bundan sonraki süreçte ne yapacağız? Biz Allah izin verirse 18. maddeyi burada uygulatacağız. Yer tahsisi gerçekleşti. Bundan sonraki süreçte hızlı bir şekilde kendi işimmiş gibi 18. maddenin uygulanmasında yakinen takip edip, bir an önce bunları gerçekleştireceğiz. Yerimiz yetersiz kalırsa, buradan tekrar gelmek isteyen imalatçı firmalar olursa, oraya eklemeler yapacağız. 18. madde uygulandıktan sonra imalata nasıl geçeceğiz? Devletin sanayi kooperatifleriyle belli teşvikleri var. Bu teşviklerden sonuna kadar kullandırıp hepimiz bundan faydalanacağız. Bunun yanında ekonomisi çok iyi, orta ölçekli, iyi olmayan imalatçı firmalar da var. Bunlara da olanak sağlamak için kooperatifimize kredi sağlayacağız. Toplu kredi, kira öder gibi inşallah imalatımızın maliyetini de birlikte ödeyeceğiz. Önümüzdeki günlerde tekrar bu konularla ilgili sizlerle bilgilendirme toplantıları olacak. Maalesef kooperatifler hep sürüncemede kalıyor. Biz burayı bitirdik. Hiçbir sıkıntı kalmadı. Sadece 18. madde uygulanacak. 18. maddede de orada kimseden itiraz olmaması için kendi işim gibi takip edeceğim. İtiraz olursa da idari mahkemede hukukçularla birlikte takip edip hızlı bir şekilde bu süreci aşacağız. Biz kimseye oraya gidelim diye zorlama yapmayacağız. Kooperatif üyeleri dışında gelmek isteyenlere orada yeni yer tahsis ettirip genişlettireceğiz. Şu anda orada 200 küsur dönüm ama bunu dada da genişletme imkanı gelen talepler doğrultusunda olacak. Sanayi sitemiz Alanya’mıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.


ETİKET


Foto Galeri

BAŞKAN ŞAHİN’DEN GÜZELBAĞ MÜJDESİ
BAŞKAN ŞAHİN’DEN GÜZELBAĞ MÜJDESİ