Foto Galeri

 BAŞKAN ŞAHİN’DEN TARIM SEKTÖRÜNE BİR MÜJDE DAHA

1193

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, bugün gerçekleşen haftalık yönetim kurulu toplantısında tarım sektörüne bir müjdeli haber daha verdi. Geçtiğimiz yıllarda onlarca yıldır hayali kurulan Sebze ve Meyva Toptancı Hali’nin projesini hazırlayan Şahin, “Alanya’da “Muşmula” olarak bilinen meyvenin “Alanya Yenidünyası”  olarak tescil edilmesi için Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptıkları başvurunun kabul edildiğini söyledi

Daha önce birkaç kurum tarafından yapılan başvuruların reddedildiğini hatırlatan ALTSO Başkanı, “Çok titiz ve bilimsel bir çalışma yürüttük. Bunun neticesini de aldık. İlk başvurumuzu 22 Eylül 2017 yılında yaptık.  Bugün de tarım sektörüne bu müjdeli haberi vermek nasip oldu. Tescil sonucu yenidünya artık “Alanya Yenidünyası” olarak literatürde yer alacak Alanya’mıza hayırlı olsun” dedi.

ŞAHİN; “ SIRADA AVOKADO VAR”

“Tarım sektöründe de önemli çalışmalarımız devam ediyor. Alanya’da ürettiğimiz ürünlerin coğrafi işaretlerini başka yerlere kaptırmamak için başvurular yapıyoruz. Tarım sektöründen arkadaşlarımıza görüşerek hangi ürünlerin coğrafi işaretini Alanya’mıza kazandırabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz” diyen Şahin, en kısa sürede başvurusunu yaptıkları Avokadonun da yine “Alanya Avokadosu” olarak coğrafi işaretlemesinin tescil edileceğini müjdeledi.

ŞAHİN: “HER SEKTÖRE ÖNEM VERİYORUZ”

Turizm, tarım ve inşaatın Alanya’nın lokomotif sektörleri olduğuna değinen Başkan Şahin, “Beş yıl önce göreve geldiğimiz zaman biz yol haritamızı Alanya’mızın lokomotif sektörleri üzerine belirledik. Beş yıllık süreçte meclis ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla bu sektörlerle ilgili sayısız projeyi hayata geçirdik. Turizmde mesela ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu yaptırdık. Tarımda Türkler Toptancı Hali’nin ücretsiz projesini çizdirdik. Komisyoncu arkadaşlarımızla sayısız toplantı yaptık. Onların isteğine göre proje çizildi. İnşaatı devam ediyor. O projemizin de takipçisiyiz” dedi.
Foto Galeri