Foto Galeri

ALTSO’DAN NOTER ÇIKARMASI

1593

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve ALTSO Yönetimi, Mahmutlar Mahallesi’nde bugün resmi olarak göreve başlayan Alanya 6. Noterliğini ziyaret ederek, Noter Eyüp Baysal’dan bilgi aldı.

Başkan Şahin, “6. Noter halkımızın hizmetine açıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Artık sırada Konaklı Mahallemiz var. İnşallah en kısa zamanda Konaklı Mahallemizde de Alanya 7. Noterliğini hizmete açacağız” dedi.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in girişimleri sonucu resmiyet kazanan Alanya 6. Noterliği Mahmutlar Mahallesi 119. Sokak’ta resmi olarak hizmete açıldı.

ŞAHİN: “MAHMUTLAR’A SÖZ VERMİŞTİK”

Noterin resmi olarak göreve başlamasından memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Şahin; “Mahmutlar Mahallemize noteri getirmek için söz vermiştik. Bu bir ihtiyaçtı. İş insanlarının Alanya’ya notere gidip gelmesi hem zaman hem de ekonomik kayıptı. Bunun yanında trafik yoğunluğunu bile düşünebiliriz. Bunları da biz göz ardı etmedik. Talep ettik. İlgililere gittik. Dosya hazırladık. Mahmutlar’ın nüfusu, iş insanları, iş ölçeği ile ilgili çalışma yaptık. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü de bunu uygun gördü. Burada en büyük desteğimiz her zaman olduğu gibi Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanı’mız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu oldu. Onun desteğiyle diğer beşeri ilişkilerimizi de kullanarak noterimizi Mahmutlar Mahallesi’ne getirdik. Aslında mahallemiz daha çok şeyi hak ediyor. Gerçekten bir şehir. Baktığınız zaman 45 bin nüfusa ulaşmış. Bunun yanında Kargıcak, Demirtaş hatta Kestel’i bile ekleyebiliriz. İnşallah Mahmutlar Mahallemize ve diğer mahallelerimize hizmetlerimiz devam edecek. Tekrar Mahmutlar Mahallesi’ne hayırlı olsun diyorum ve inşallah en kısa sürede de Konaklı Mahallesi’nde 7. Noterimiz hizmete açılacak” diye konuştu.

ŞAHİN’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Başkan Şahin ayrıca konuşmasında, Mahmutlar Mahallesi’ne noterin kazandırılmasında büyük emekleri olan Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül’e, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Sayın Hakan Öztatar’a, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Daire Başkanı Sayın Osman Çal’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 
Foto Galeri

ALTSO’DAN NOTER ÇIKARMASI
ALTSO’DAN NOTER ÇIKARMASI