Foto Galeri

LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİ, ALTSO HEYETİNİ AĞIRLADI

3685

LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİ, ALTSO HEYETİNİ AĞIRLADI

Litvanya’ya iş gezisi düzenleyen ALTSO Heyeti, Türkiye  Cumhuriyeti’nin Litvanya Büyükelçiliği’nde toplantıya katıldı.

Toplantıda, konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya ekonomisi hakkında bilgi verdi.
19-23 Ağustos tarihleri arasında Litvanya’ya iş gezisi düzenleyen ALTSO Heyeti’nin Litvanya temasları devam ediyor. Heyet, iş gezisinin ikinci gününde Türkiye’nin Litvanya Büyükelçisi Aydan Yamancan’ın ev sahipliğinde büyükelçilik binasında düzenlenen toplantıya katıldı.
Toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra, Vilinius Büyükelçiliği Ticaret Baş Müşaviri Muhammet Karakaya, ALTSO Başkan Yardımcısı Serdar Uygun, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTSO Meclis Üyeleri, Vedat Ali Erdoğan, Hakkı Uysal, Ahmet Çağlar, İş Adamı Ahmet Çavuşoğlu ve ALTSO Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Necati Şatana’da hazır bulundu.
ŞAHİN BİLGİ VERDİ

İşbirliği olanaklarının görüşüldüğü toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’nın ekonomik yapısı hakkında katılımcılara bilgi verdi.  Turizm, tarım ve inşaat sektörlerinin Alanya’nın lokomotifleri olduğunu belirten Başkan Şahin, Litvanyalı iş adamlarını Alanya’ya davet etti.
Başkan Şahin ayrıca karşılıklı işbirliğinin önemine değindi.
ŞAHİN’DEN BÜYÜKELÇİ’YE TEŞEKKÜR

Litvanya’da yaşayan Türk kökenli iş adamlarının faaliyet gösterdiği sektörler ve ticaret imkanlarının da değerlendirildiği toplantıda Başkan Şahin, Büyükelçi Yamancan’a teşekkür etti. Başkan Şahin, “Litvanya Büyükelçimiz Aydan Yamancan hanımefendiye iş gezimize gösterdiği ilgiden ve ALTSO Heyeti’ne yapmış olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim” dedi.
ALTSO üyelerinin Litvanya’da ticaret yapması için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade eden Büyükelçi Yamancan, ise iki ülke arasındaki ilişkinin giderek güçlendiğini söyledi. Büyükelçi Yamancan, Litvanya’nın ekonomik ve sosyal yapısı hakkında ALTSO Heyeti’ne çeşitli bilgiler aktardı.
BÜYÜKELÇİ YAMANCAN: “ÇAVUŞOĞLU ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ”

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun başarılı çalışmalarından da bahseden Büyükelçi Yamancan, “Bakan Çavuşoğlu’nun yürüttüğü çalışmalar ve ülkemizin dışişlerinde gösterdiği faaliyetlerle Alanya ve ülkemiz açısından önemli bir siyasetçi” dedi. Büyükelçi Yamancan  ayrıca, ALTSO üyelerinin istekleri doğrultusunda iş gezisi düzenlemesinden dolayı Başkan Şahin’i de tebrik etti.
Toplantının sonunda Başkan Şahin, Büyükelçi Yamancan’a, göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı, ipek böceği kozasından yapılmış el yapımı tablo ve Alaaddin Keykubat’ın minik heykelinden hediye etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Litvanya Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen toplantının ardından ALTSO Heyeti, Biovella Group Firması’nı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Foto Galeri

LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİ, ALTSO HEYETİNİ AĞIRLADI
LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİ, ALTSO HEYETİNİ AĞIRLADI