Foto Galeri

SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRLARI ALTSO’DA ANLATILDI

4205

SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRLARI ALTSO’DA ANLATILDI

ALTSO Akademi ve ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde 12 Haziran 2015 Cuma günü saat 16:30’da Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Semineri gerçekleştirildi.

ALTSO Meclis Salonu’nda düzenlenen seminere konuşmacı olarak diyetisyenler Eda Arıkan ve Erkan Yavuz katıldı. Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Özlem Öz Kural, Ramazan Ayı öncesi sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek için semineri düzenlediklerini ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti.
YAVUZ: “DETOKS’U KİMLER UYGULAR?”

Detoks hakkında katılımcılara bilgiler veren Diyetisyen Erkan Yavuz, hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınların, ciddi bir operasyon geçirmiş ya da kronik sağlık problemi olan kişilerin detoks uygulamaması gerektiğini ya da doktor kontrolünden geçtikten sonra uygulamaları gerektiğini söyledi.
Detoks programlarının ciddi disiplin gerektirdiğini ifade eden Yavuz, “Yemek kaçamakları, uygulamaları aksatmak, spor yapamamak gibi bahaneleri, detoks programları kabul etmez, ciddi disiplin gerektirir. Bu nedenle kafaca sizin de hazır ve istiyor olmanız önemlidir” diye konuştu.

ARIKAN: “RAMAZAN AYI’NDA NASIL BESLENMELİYİZ?”

Diyetisyen Eda Arıkan ise Ramazan Ayı’nda beslenmenin nasıl olması gerektiği konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Ramazan Ayı’nda doğru beslenmeye dikkat edip, beslenme alışkanlıklarının  bu aya özel değiştirilebildiğine dikkat çeken Arıkan, “Metabolizmanın farklılaştığı bu dönemde oruç tutmayı sağlıklı ve faydalı bir şekilde tamamlamak aslında bizim elimizdedir” dedi.
Arıkan ayrıca Ramazan Ayı’nda, diyabet hastalarının, hamilelerin, emziklilerin, 9 yaşın altındaki çocukların, çok yaşlı ve hasta olan insanların, ağır kalp ve böbrek hastası olan kişilerin oruç tutmasının riskli olduğunu dile getirdi.
Foto Galeri

SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRLARI ALTSO’DA ANLATILDI