Foto Galeri

ALANYA TOPTANCI HALİ’NİN TEMELİ GÖRKEMLİ TÖRENLE ATILDI

3576

BAŞKAN ŞAHİN: “ÇOK EMEK VERDİK AMA EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK”

Projesi ALTSO tarafından çizdirilen Yeni Toptancı Hali’nin temeli 10 Aralık 2016 Cumartesi günü görkemli bir törenle atıldı.

Suriyeli konulu toplantı için Paris’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da törene sinevizyonla bağlanarak projeyi başarıyla yürüten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür etti. Türkler Mahallesi, Gökçeler Mevkii’nde gerçekleştirilen temel atma törenine Başkan Türel ve Şahin’in yanı sıra, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Yönetim ve Meclis üyeleri, oda başkanları, hal esnafları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Hal esnaflarımızla fikir alışverişinde bulunarak projesini ücretsiz olarak çizdiğimiz toptancı halinin temelini bugün atıyoruz. Alanya’mıza, bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Emeklerimizin karşılığını almayı nasip eden rabbime şükürler olsun” dedi.

ŞAHİN: “BIKMADAN TOPLANTI YAPTIK”

Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’da turizm ve inşaat kadar tarımında lokomotif olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le, hal esnafının da katılımıyla çok sayıda toplantı yaptıklarını aktaran Başkan Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes bey, hal projesini bizim yapmamızı uygun gördü. Biz de halci arkadaşlarımızla birlikte sayısız toplantı yaptık. Görüş alışverişinde bulunduk. Onların istediği gibi projeyi hazırladık. Proje tamamlanınca inşallah yıllarca Alanya’mıza hizmet edecek” dedi.

ŞAHİN’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Yeni toptancı hal projesini hiçbir ücret talep etmeden ALTSO olarak çizdirdiklerini aktaran Başkan Şahin, projeye ücretsiz emek veren İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu, Harita Mühendisi Kadir Akın, Mimar Cüneyt Darı, Makine Mühendisi Mustafa Sönmez, Mimar Mustafa Yıldız, İnşaat Mühendisi Halil Dalkılıç, Elektrik Mühendisi Umut Mirioğlu, Elektrik Mühendisi Ali Aras’ı kürsüye davet ederek katılımcılar önünde teşekkür etti.
Başkan Şahin ayrıca başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel olmak üzere projeye emek veren herkese teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise proje hakkında bilgiler verdi. Türel, “Defalarca komisyoncularla toplantılarla proje gerçekleşti. ALTSO’da ön sunum yaptık. Projeyi çok beğendiler. Şu anda Alanya halinde toptancı 50 metrekarede faaliyet sürdürüyor. Biz bunu 197 metrekareye çıkarıyoruz. Sundurmaları 20 metreden 50 metreye çıkarıyoruz. Ardiye sayısı az dediler. 66 ardiye bir o kadar daha yeni ardiyelerle artmış olacak. Halin bir kapısından aynı anda 3 tır hem giriş hem çıkış yapacak. Bugünkü halin meydanlığı 20 dönüm. Meydanlık alanı 3 misli proje içinde yer alıyor. 4 halin metrekaresi 140 bin metrekare. Sadece bu alanda 149dönüm alana kavuşuyoruz. Alanya’ya en iyisini yapma gayreti içerisinde olduk. Hiçbir zaman baskıcı yönetim anlayışı içinde olmadık.  Biz en iyisini yaptık. Bu projeler Alanya’nın. Bu proje bittiğinde Alanyalılar yararlanacak.  Büyükşehir olarak burada 100 milyon TL ye kadar yatırım yaptığımızı dikkatinize sunarım”  dedi.
Başkan Türel ayrıca projenin ALTSO tarafından hazırlandığını belirterek Başkan Şahin’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN SİNEVİZYONDA TEŞEKKÜR

Fransa’nın başkenti Paris’te Suriye ateşkesi konusunda toplantı olduğu için Alanya’ya gelemeyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da temel atma törenine sinevizyonla bağlandı. Bakan Çavuşoğlu, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in proje konusunda büyük emekler verdiğini belirterek, başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ALTSO olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
Törende konuşan Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de projeye emek veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür ederek, tarımın öneminden bahsettiler.
Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’in butona basmasıyla temel atıldı.
Foto Galeri

ALANYA TOPTANCI HALİ’NİN TEMELİ GÖRKEMLİ TÖRENLE ATILDI