ÇALIŞMA SAATLERİ TAVSİYESİ

485

Sayın Üyemiz;
Corono Virüs ile mücadele kapsamında başta kamu kurumlarında yapılan mesai düzenlemeleri ve verilen idari izinlerin ardından özel sektörde de insan sağlığını yakından ilgilendiren Kuaför, SPA, Güzellik Merkezleri gibi işletmeler zorunlu olarak kapatılmıştı.

Bununla birlikte hem Alanya’mızda hem de ülkemiz genelinde bazı sektörlerin de esnek saat uygulamasına geçtiğini gözlemliyoruz. İnsan sağlığını korumak ve virüsün yayılmasının önüne geçmek için devletimiz tarafından “Evde Kal” ve “Hayat Eve Sığar” sloganları ile halkımızın mecbur kalmadıkça ev dışına çıkmamaları önerilmekte, tavsiye edilmektedir. Hatta 65 Yaş sınırı konularak sokağa çıkma yasağı ilan edildiği de hepimizin malumlarıdır.

Bu düşüncelerden hareketle zaman zaman farklı sektörlerde yer alan ticari faaliyetlerine devam eden üyelerimizden de tarafımıza ulaşan bazı talepler doğrultusunda esnek saat uygulamasına geçilmesinin ve mesai saatlerinde azalmaya gidilmesinin Odamızca da tavsiye edilmesi istenmektedir.

Bu bağlamda Oda olarak hem sizlerin, hem ailelerinizin hem de halkımızın güvenliği açısından mesai saatlerinizi yeniden gözden geçirmenizi ve mümkün olan ve işlerinizi aksatmayacak şekilde çalışma sürenizi azaltmanızı tavsiye ederiz.