Dosyalar

DİGİKAMP DİJİTAL DÖNÜŞÜM YARIŞMASI

3416

İlgi: TOBB’un 12.01.2021 tarihli ve 34221550-0250.99-227 sayılı yazısı

Birliğimizden tarafımıza iletilen; “DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması” ve “DigiKamp Buluşmaları” hakkındaki yazı da,

Ticaret Bakanlığının ülkemizde dijitalleşme ve inovasyonun geliştirilmesi adına attığı adımlardan biri olan DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması 30 Aralık 2020 tarihinde tanıtılarak, başvuruların alınmaya başlandığı bildirilmektedir. Yazıda belirtildiği üzere DigiKamp ile bir yandan teknoloji firmalarımız ve girişimcilerimiz yeni nesil teknolojiler alanında ürün ve hizmet üretmeye teşvik edilerek girişimcilik ekosistemimiz desteklenirken bir yandan da Bakanlığımızın sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılması amaçlandığı ifade edilmiştir.

Yarışmada hedef kitlenin teknoloji KOBİ’leri, teknoloji mikro işletmeleri, yazılım firmaları, teknoloji kümelenmeleri ve girişimcilerdir. Ayrıca, dereceye giren projelerin ödüllendirileceği yarışma hakkında www.digikamp.gov.tr internet sitesinde detaylı bilgi edinilerek başvurular gerçekleştirilebilmektedir.

Öte yandan, yarışma sürecinde, yarışmanın amaç ve önemini hedef kitlemize anlatabilmek ve bu yarışmanın temel motivasyonunu ve kapsamını ortaya koymak amacıyla, çeşitli tarihlerde teknoloji ve girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri ve Bakanlığımız yetkililerinin katılımıyla çevrimiçi ortamda “DigiKamp Buluşmaları” organize edilecek olup; katılımcılar yarışma hakkında merak ettikleri tüm ayrıntıları bu buluşmalar aracılığıyla öğrenebilecektir. DigiKamp buluşmalarına ait detaylar Ticaret Bakanlığının sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır. ”

İlgili üyelerimize önemle duyurulur.

Konu ile ilgili yazı için tıklayınız.Dosyalar

  • DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması (414,52 KB)