KONGO CUMHURİYETİ “TÜRKİYE HAFTASI” ETKİNLİKLERİ DUYURUSU

298

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın yazısına atfen; Kongo Cumhuriyeti (KC) Cumhurbaşkanı’nın Refikaları Antoinette Sassou N’Guesso’nun başkanlığını yürüttüğü Kongo Yardım Vakfı’nın (FCA – Fondation Congo Assistance) kuruluşunun 40. yıldönümü kutlamaları kapsamında, KC’nin başkenti Brazavil’deki Kintele Konferans Merkezi’nde ülkemizin kültürel ve tarihi özelliklerini tanıtmaya yönelik bir “Türkiye Haftası” düzenlenmesinin öngörüldüğü ve bu etkinlikler kapsamında ufak çaplı bir “Türkiye Pavilyonu” oluşturulabileceği, 25 Mayıs 2024 tarihinde FCA’nın desteğiyle Türk ve KC’li işadamlarını bir araya getirecek bir İş Forumunun da gerçekleştirilmek istendiği ve ayrıca yatırımlardan sorumlu KC kurumlarıyla da bizzat görüşmelerin tertip edilebileceği bilgisinin, KC’ye akredite Kinşasa Ticaret Müşavirliği aracılığıyla alındığı ifade edilmiştir.

Söz konusu etkinliğin Kinşasa Ticaret Müşavirliğince Türkiye-Kongo ticari ilişkilerine olumlu katkıda bulunabileceği değerlendirmesi yapılmaktadır.

Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgiler için irtibat noktaları (T.C. Brazavil Büyükelçiliği’nde Üçüncü Katip Uğur Biçici, ugur.bicici@mfa.gov.tr,  T.C Brazavil Büyükelçiliği, turquie.brazzaville@mfa.gov.tr, Kinşasa Ticaret Müşavirliği kinsasa@ticaret.gov.tr)  paylaşılmaktadır.

Bilgilerinize sunarız.